Tesla'dan Sonra BMW de Otomobillerine Oyun Oynama Özelliği Getiriyor!

11
0
0
0
0
Alman otomobil devi BMW, araçlarına multimedya ekranı üzerinden oyun oynama özelliği getireceğini duyurdu. Kavisli ekranlı otomobillerde kullanılması beklenen yeni teknoloji, 2023 yılında ilk olarak 7 Serisi'nde kullanılmaya başlayacak.

Artık birçok otomobil devi, araçların içinde büyük bilgi-eğlence ekranlarını kullanmayı tercih ediyor. Bu ekranlar üzerinden birçok işlev gerçekleştirilebiliyor. Hatta otomobil devi Tesla, araçların içinde bulunan multimedya ekranı aracılığıyla kullanıcıların oyun oynanmasına bile olanak tanıyor.

Şimdi ise bir başka üreticinin otomobillerine bu özelliği entegre edeceği ortaya çıktı. Alman otomobil devi BMW, birçok yeni modelinde gördüğümüz kavisli bilgi-eğlence ekranında oyun oynanabileceğini duyurdu.

Oyunlar, 2023’te araçlara gelmeye başlayacak

Şirket, yaptığı açıklamalarda İsviçre merkezli N-Dream tarafından geliştirilen, Android TV ve PC gibi cihazlarda kullanılabilen oyun platformu Airconsole’un araçlarındaki iDrive 8 sistemine ekleyeceğini ifade etti. Böylece kullanıcılar, araçları şarj olurken veya arabanın içinde başka bir şeyi beklerken oyun oynayabilecek.

BMW, Aiconsole’un iX gibi modellerde gördüğümüz kavisli ekranı için iyi bir eşleşme olduğunu düşündüğünü söylüyor. Henüz yeni özellik hakkında pek detay bulunmasa da oyunların araçtaki ekran üzerinden oynanabileceği, akıllı telefonların da kontrol cihazı olarak kullanılabileceği ifade ediliyor.

Kullanıcıların hangi oyunları oynayabileceği de şu an için bilinmiyor. Ancak Airconsole’un sitesi incelendiğinde platformun Mario Kart benzeri yarış oyunları da dahil 180’den fazla oyun olduğu görülüyor.

Fiyat ve diğer detaylarının önümüzdeki aylarda açıklanması beklenen özelliğin 2023 itibarıyla gelmeye başlayacağı aktarılırken hangi araçlara getirileceği şu an için belirsiz. Ancak bir BMW sözcüsü Autoblog’a yaptığı açıklamada bu teknolojiyi ilk olarak yeni 7 Serisi’nde göreceğimizi ifade etti: “AirConsole oyunları, ilk olarak 7 Serisi’ndeki modellere sunulacak daha sonra ise diğer modellere gelecek.”

Kaynak : https://www.autoblog.com/2022/10/11/bmw-airconsold-in-car-gaming/
11
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
11
0
0
0
0