Çin'den Netflix'e Dev Bir Rakip Geliyor!

0
0
0
0
0
Netflix ve Hulu'ya, Uzak Doğu'dan epey dişli bir rakip geliyor.

''Çin'in Netflix'i'' olarak adlandırılan LeEco, teknoloji sektöründe yer alan çoğu Çinli firmanın yaptığı gibi gözünü Amerika pazarına dikti; hedefte ise Netflix var.

Showtime, Lionsgate gibi önemli ortaklıkları bulunan LeEco, bu sayede pek çok şov programı, film ve diziyi de kullanıcıları ile buluşturacak. Yani aslında bir nevi Netflix ne işe yarıyorsa LeEco da o diyebiliriz.

Çin'de ilk olarak video yayın platformu olarak kullanıma sunulan LeEco, zaman içerisinde kullanıcı sayısını arttırarak büyümüş ve ekonomik gücü sağlam bir firma haline gelmişti. Şimdi ise Amerikalı ortaklarının da desteğini arkasına alan LeEco, Netflix ve Hulu'ya ciddi bir rakip olmaya geliyor.

Hali hazırda Çin'de video yayını konusunda başı çeken LeEco, önümüzdeki yılın ilk aylarında Amerika'da yerini alacak. Bu arada ''ya o LeEco bu LeEco mu?'' diye düşünenlerinizi de cevapsız bırakmayalım; evet. LeEco, özellikleri ile ağzımızı açık bırakan akıllı cihazlar üreten Çinli firmalardan da biri.

Kaynak : http://www.businessinsider.com/leeco-announces-leeco-live-for-united-states-2016-10?utm_source=feedly&utm_medium=webfeeds
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0