Dünyanın En Çok Instagram Kullanıcısına Sahip Ülkeleri (Listede Türkiye de Var)

81
20
9
9
7
2019 yılının Instagram kullanım araştırmasının sonuçları açıklandı. Yapılan çalışmalara göre ABD, dünyanın en çok Instagram kullanıcısına sahip olan ülkesi. ABD'de 110 milyon kişi Instagram kullanıyor.

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte sosyal medya kullanımı da bir hayli yükseldi. Üstelik bu platformların kullanımının yaygınlaşması, platformlar arasında bir rekabete de neden oluyor. Hal böyle olunca da şirketler, kendi platformlarını daha etkileyici kılmak için çalışmalarını sürdürüyorlar.

Şimdi ise 2019 yılının Instagram kullanım verileri açıklandı. Yapılan araştırma kapsamında ülkelerin Instagram kullanıcıları belli olurken, Türkiye'de de kaç Instagram kullanıcısının olduğu açıklandı.

instagram

Yapılan çalışmaya göre 2019 yılında en çok Instagram kullanıcısının olduğu ülke Amerika Birleşik Devletleri. ABD'de 110 milyon Instagram kullanıcısı bulunuyor. ABD'yi 66 milyon kullanıcıyla Brezilya ve 64 milyon kullanıcıyla da Hindistan takip ediyor.

Dünyanın en popüler fotoğraf ve video paylaşım platformlarından bir tanesi olan Instagram, ülkemizde ise 34 milyon kullanıcı tarafından kullanıyor ve dünyada 6. sıradayız. Türkiye'nin hemen ardındansa Japonya geliyor ve Japonya'nın Instagram kullanıcısı sayısı 24 milyon. 

Yapılan çalışma, Instagram'ın dünya genelindeki kullanımının da arttığını gözler önüne seriyor. Buna göre Instagram, 2019 yılında 50 milyon kullanıcı kazandı ve dünya genelindeki 850 milyondan fazla kullanıcı, bugün Instagram'ı aktif olarak kullanıyor.

İşte dünyanın en çok Instagram kullanıcısına sahip olan 10 ülkesi:

  1. Amerika Birleşik Devletleri
  2. Brezilya
  3. Hindistan
  4. Endonezya
  5. Rusya
  6. Türkiye
  7. Japonya
  8. İngiltere
  9. Meksika
  10. Almanya
Kaynak : http://www.marketingturkiye.com.tr/haberler/instagram-kullaniminda-dunya-altincisiyiz/
81
20
9
9
7
Emoji İle Tepki Ver
81
20
9
9
7