E-Devlet'in Milletvekilleri Aday Adayları İçin Başlattığı Yeni Uygulamasına İlk Günden Yoğun İlgi

17
7
5
4
3
Adalet Bakanlığı'nın milletvekili aday adaylarının almaları gereken sabıka kayıtlarına "E-Devlet" üzerinden erişmelerine ilişkin başlattığı uygulamanın ilk gününde tam 1531 işlem yapıldı.

Adalet Bakanlığı Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ile Türksat'ın çalışmasıyla milletvekilliğine aday adayı olacakların, daha önce adliyelerdeki ilgili birimlerden aldıkları adli sicil kayıtları E-Devlet'e taşındı.

Dün başladı

Dün başlayan bu yeni uygulamaya, 24 Haziran'da cumhurbaşkanlığı seçimiyle yapılacak 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde milletvekili aday adayı olmak isteyenler yoğun ilgi gösterdi.

Uygulamanın daha ilk gününde, 1531 kişi, milletvekili aday adayı olabilmek için "E-Devlet" üzerinden adli sicil kaydı aldı.

İşlemler nasıl yapılacak?

Adli sicil kaydına ulaşmak isteyenler, E-Devlet'e giriş yaptıktan sonra Adalet Bakanlığı'nın sunduğu hizmetler bölümünde bulunan "Adli Sicil Kaydı Sorgulama" alanında gerekli yerleri dolduracak.

Adaylar, belgenin neden verileceğinin belirtildiği bölümde, "milletvekili adaylığı" alanını işaretleyecek. Adaylar, gerekli yerleri doldurduktan sonra elektronik ortamdan milletvekilliği adaylığı için sabıka kaydına erişebilecek.

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/gundem/e-devlette-yeni-hizmet-dun-basladi-ilk-gun-ilgi-yogun-40816073
17
7
5
4
3
Emoji İle Tepki Ver
17
7
5
4
3