Elon Musk Yine Tek Bir Tweet ile Kimsenin Adını Bile Bilmediği Token'a Yüzde 12 Bin Değer Kazandırdı

20
6
4
2
2
Elon Musk, Twitter'daki bir paylaşımı ile kripto para piyasalarını tarihi düzeyde manipüle etti. Adı sanı duyulmamış bir token, paylaşımdan sonra Yüzde 12 bin değer kazandı. Üstelik bir şirketin, bu manipülasyonu bildiği de konuşuluyor. İşte yaşananlar...

Milyarder iş insanı Elon Musk, geçtiğimiz yıllarda en çok da kripto para piyasaları nedeniyle gündem oluyordu. Bunun nedeni, Musk'ın Twitter'da bir paylaşım yapıp, herhangi bir kripto varlığın fiyatını uçurmasıydı. Piyasaları allak bullak eden açıklamalar, şanslı olan yatırımcıları milyoner haline getiriyor, şanssız olanların ise zarar etmesine yol açıyordu.

Elon Musk, an itibarıyla yeniden piste çıkmış durumda. Dün akşam saatlerinde bir paylaşım yapan Musk, adı sanı duyulmamış bir kripto varlığın rekor seviyede değerlenmesine yol açtı. Bu yükseliş yenilir yutulur cinsten değildi çünkü değer kazancı, yüzde 12 bin seviyelerindeydi. 

İşte kripto para piyasalarında eşi benzeri görülmemiş yükselişe neden olan o paylaşım:

Elon Musk'ın yukarıdaki paylaşımını ilk bakışta anlamamış olabilirsiniz. İzah edelim; görselin üzerinde "Bu bir internet meme'i değil. Seni seviyorum." ifadeleri yer alıyor. Görselde çizgi film karakteri gibi görünen insan figürü ise "Milady Maker" olarak isimlendirilen bir NFT koleksiyonundan esinleme. Hatta bu NFT koleksiyonu için oluşturulmuş olan "Milady Meme Coin" (LADYS) isimli bir de token var. İşte Elon Musk'ın yaptığı açıklama, bu popüler olmayan tokenin yüzde 12 binden fazla değerlenmesine neden oldu.

LADYS'in coinmarketcap verileri şöyle:

LADYS

Coinmarketcap verilerine baktığımızda; LADYS isimli tokenin 24 saat önce 0,000000001199 dolar seviyelerinde işlem gördüğüne tanıklık ediyoruz. Yani bu meme tokenin aslında hiçbir değeri yoktu. LADYS, bu makalenin yazıldığı an itibarıyla ise 0,0000001714 dolar seviyelerinden işlem görüyor. İşte bu fiyat değişimi, tokenin yüzde 12 binin üzerinde değer kazandığı anlamına geliyor. Üstelik bazıları bu tokenin hala değer kazanacağına inanıyor gibi görünüyor. Zira fiyat grafiğindeki yükseliş trendi devam ediyor.

Tabi bu durum sadece meme tokenin değil, Milady Maker isimli NFT koleksiyonunun da değerlenmesini sağladı. Daha birkaç gün önce 3.75 ETH civarında alıcı bulan koleksiyon parçaları, Elon Musk'ın hamlesiyle 5.25 ETH’ye kadar yükseliş gösterdi. 

Gelelim tüm bunlardan daha önemli bir gelişmeye: Birileri, Elon Musk'ın açıklamalarını önceden biliyor olabilir!

Elon Musk Twitter

Kripto para piyasalarındaki hareketleri takip eden Lookonchain isimli bir platform, LADYS tokenin yükselişi sırasında dikkat çeken bir gelişme yaşandığını tespit etti. Yapılan incelemeye göre "DWF Labs" olarak isimlendirilen bir kripto varlık şirketi, Elon Musk'ın paylaşımından sadece bir gün önce, adı sanı duyulmamış olan LADYS'ten tam 15 trilyon adet almış, bunun için 25 bin dolar civarında ödeme yapmıştı. 15 trilyon adet LADYS'in anlık değeri 2 milyon 571 bin dolar. Ortada ne kadar büyük bir manipülasyon olduğunu varın siz hesaplayın...

Lookonchain'in Twitter'daki paylaşımı:

Bu içerik yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilemez. Manipüle edilen kripto varlıklar, siz kar hayali kurarken iflasa kadar götürebilir!

20
6
4
2
2
Emoji İle Tepki Ver
20
6
4
2
2