Elon Musk, Donald Trump'ı 'Anket' Yaparak Twitter'a Geri Getirdi: 15 Milyon Kişi Oy Kullandı!

36
7
4
1
0
Elon Musk, eski ABD Başkanı Donald Trump’ı platforma geri alma k için bir anket başlattı. Anket sonrasında Trump'ın hesabı yeniden aktif edildi.

Elon Musk, Twitter’ı satın almasının ardındaki en büyük gayelerden birinin  konuşma özgürlüğü olduğunu birçok kez vurguladı. Musk, dün ise Twitter hesabından bir oylama başlattı.

Oylamada Musk, Twitter halkına eski ABD Başkano Donald Trump’ın Twitter’a geri dahil edilmesini isteyip istemediklerini sordu. Milyonlarca kişinin oy kullandığı ankette sonuç az bir farkla belli oldu.

Oylama sonucu, Trump’ın Twitter’a geri dönmesi yönünde oldu

Toplamda 15 milyon 85 bin 458 kişinin oy kullandığı Twitter anketinde Musk, Twitter ahalisine Trump’ı geri getirelim mi getirmeyelim mi diye sordu. Musk’ın dediğine göre 134 milyon kişinin gördüğü anket sonucunda Trump’ın geri dönmesini isteyenler çoğunlukta oldu.

Twitter ahalisinin %51,8’lik bir oyla (7.814.267 oy) Trump’ın geri dönüşüne evet demesinin ardından Musk, “İnsanlar kararını verdi. Trump geri gelecek. Vox Populi, Vox Dei (Halkın sesi, Tanrı’nın sesi - Latince)” şeklinde bir Tweet attı.

Tabii bu oylamada ne kadar bot vardı orası meçhul. İşin komik tarafı, bundan 2 yıl kadar önce Twitter yöneticileri, Trump tekrar başkan seçilse bile Twitter hesabının asla açılmayacağını açıklamışlardı.

Donald Trump'ın hesabı yeniden aktif edildi

Musk'ın oylamasının ardından Trump'ın hesabı yaklaşık iki yıl sonra yeniden aktif hâle geldi. Eski başkanın Twitter hesabı, Kongre Binası baskının ardından gelecekteki şiddet olaylarını kışkırtma ihtimali nedeniyle kalıcı olarak askıya alınmıştı.

36
7
4
1
0
Emoji İle Tepki Ver
36
7
4
1
0