• Anasayfa
  • Yaşam
  • Elon Musk, Jeff Bezos’a Salladı: Alay Etmeyi Bırak

Elon Musk, Twitter’dan Jeff Bezos’a Salladı: Alay Etmeyi Bırak Jeff

38
8
4
3
1
Elon Musk, Twitter’dan Jeff Bezos’a Salladı: Alay Etmeyi Bırak Jeff
SpaceX'in patronu Elon Musk, Amazon'un CEO'su ve aynı zamanda dünyanın en zengin insanı olan Jeff Bezos'a Twitter üzerinden alaycı bir tepki verdi. Konu Bezos'un Blue Origin şirketine ait yeni tanıtılan Ay aracıydı.

Elon Musk, Amazon'un sahibi ve dünyanın en zengin insanı olan Jeff Bezos'a bir kez daha Twitter üzerinden gönderme yaptı. Musk daha önce, Bezos'ın internet erişimi için uzaya göndermeyi plandığı 3.000 uyduyu açıklaması üzerine Twitter üzerinden 'tatklitçi' demişti. Bu kez de Bezos'ın Ay'a göndermeyi planlandığı 'Blue Moon' aracının tanıtımından sonra Musk, Twitter üzerinden açıklamada bulundu.

Jeff Bezos'un Blue Origin ve Elon Musk'ın SpaceX şirkletleri uzay konusunda özel bir rekabete tutuştular. Her iki şirket de geri dönüştürülebilir roketler üretiyor, Ay'a ve Mars'a gitmek için planlar yapıyor. Elon Musk'ın Bezos'un dünkü Blue Moon lansmanından sonra yaptığı gönderme, bu rekabetten dolayı oldukça manidar.

"Alay etmeyi bırak Jeff"

Musk, paylaşıma etkinliğin internette yer alan bir haberini de ekleyerek Bezos'un çalışmasını şakayla karışık bir şekilde tiye almış.

Bezos, daha önceki seferlerde yaptığı gibi Elon Musk'a cevap vermedi. Elon Musk, Bezos'ı daha çok sosyal medya platformlarında sıkıştırırken, Jeff Bezos'ta son zamanlardaki atılımlarıyla ön plana çıkarak Musk'a adeta meydan okuyor. İ

Kaynak : https://www.cnet.com/news/elon-musk-mocks-jeff-bezos-blue-moon-lander-in-cheeky-tweet/
38
8
4
3
1
Emoji İle Tepki Ver
38
8
4
3
1