Facebook'taki Bir Hata, Profiline Girilen Herkese Arkadaşlık İsteği Gönderilmesine Neden Oldu!

3
0
0
0
0
Facebook'taki Bir Hata, Profiline Girilen Herkese Arkadaşlık İsteği Gönderilmesine Neden Oldu!
Facebook'un son Android güncellemesi, kullanıcıların ziyaret ettikleri tüm profillere otomatik olarak arkadaşlık isteği göndermesine yol açtı. Facebook'un olayı fark etmesi üzerine güncellemedeki hata giderildi.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Facebook'un Android ekosistemi için yayınladığı son güncelleme, uygulamada çok ciddi bir sorun yaşanmasına neden oldu. Güncellemedeki bir hata, Facebook kullanıcılarının profillerine girdikleri tüm kişilere otomatik olarak arkadaşlık isteği atmalarına yol açtı. Facebook'tan konuyla ilgili açıklama geldi.

Facebook'taki hata, kullanıcıların her sosyal medya platformunda konuyla ilgili isyan etmesine yol açtı. Aslında haksız da değillerdi çünkü birisinin profiline giren kullanıcılar, farkında bile olmadan o kişiye arkadaşlık isteği göndermiş oluyorlardı. Neyse ki Facebook yönetimi, olayı kısa bir süre içerisinde anladı ve gereken çalışmayı yaptı.

Facebook'taki hata işte böyle arkadaşlık isteği gönderiyordu:

Yukarıdaki videoda, Facebook'un Android uygulamasında yaşanan sorunu görüyorsunuz. Güncelleme sonrasında hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Sadece birisinin profiline girmeniz yeterli. Uygulama otomatik olarak arkadaşlık isteği atıyor. Durumu fark eden kullanıcının yapabileceği tek şey, isteği geri çektikten sonra Facebook uygulamasından çıkış yapmak. Profile dönülmesi halinde, arkadaşlık isteği de tekrar gönderiliyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir Facebook sözcüsü şöyle konuştu: Bazı Facebook arkadaşlık isteklerinin yanlışlıkla gönderilmesine neden olan son uygulama güncellemesiyle ilgili bir hatayı düzelttik. Bunun neden olabileceği rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

Kaynak : https://www.independent.co.uk/tech/facebook-glitch-users-stalking-strangers-b2341763.html
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0