Sevilen Oyun Fallout’ın Amazon Prime’da Yayınlanacak Dizisinden İlk Görüntü Geldi!

19
2
2
1
0
Amazon Prime Video, popüler video oyunu serisi Fallout'tan uyarlanan aynı isimli yeni dizisinden ilk görseli paylaştı.

Son zamanlarda hikâyeleriyle dikkat çeken video oyunlarının, film veya dizi uyarlamalarının çıkacağını sık sık duyar olduk. HBO, Netflix, Amazon ve diğer platformlar, bu tarz uyarlamaları bizlerle buluşturmak istiyor. Örneğin HBO, 2023 yılında sevilen yapım The Last of Us’ın dizi uyarlamasını yayınlamayı planlıyor. Netflix’in üzerinde çalıştığı God of War dizisi de bu örneklerden yalnızca biri.

Oyun dünyasının en popüler yapımlarından biri olan Fallout’ın da geçtiğimiz yıllarda dizisi çıkacağı açıklanmıştı. Bu yılın başında ise kıyamet sonrası bir dünyada geçen RPG türündeki serinin uyarlamasının Amazon Prime Video’da yayınlanacağı duyuruldu. Heyecanlı bekleyiş sürerken şimdi ise diziden ilk görsel geldi.

İşte Fallout dizisinden gelen ilk görsel

Prime Video, resmi hesaplarından yaptığı bir paylaşımda Fallout’ın TV uyarlamasına ilk bakışı atmamızı sağladı. Platform, serinin çıkışının 25. yıldönümünü kutlayarak diziden ilk görüntüyü bizlerle buluşturdu. Çok fazla detaya yer vermeyen fotoğraf, oyunlardan tanıdığımız barınakların birinin içinden bir görüntüye yer veriyor. Girişte duran gizemli bir karakter de paylaşılan fotoğraflarda dikkatlerden kaçmıyor. Ayrıca görüntüde yer alan üç kişinin, oyunlarda da yer alan Vault 33’ün kıyafetini giydiği de görülebiliyor. Ayrıca Amazon'un oyundaki hayranların sevdiği çoğu detaya dizide de yer vereceği aktarılan bilgilerde yer alıyor.

Bir nükleer savaş sonrası ABD’de bulunan karakterlerin hayatta kalmasını konu edinen oyunun dizisi, Lisa Joy ve ünlü yönetmen Christopher Nolan’ın kardeşi Jonathan Nolan tarafından uyarlanıyor. Evli olan ikili, daha önce de sevilen yapım Westworld’ün yaratıcıları olarak karşımıza çıkmıştı. Çift, ayrıca yeni çıkan Amazon dizisi The Peripheral’ın da yapımcı kadrosunda bulunuyordu.

Aynı zamanda Westworld’ün arkasındaki prodüksiyon şirketi Kilter Films tarafından geliştirilen Fallout dizisinin başrollerinde ise Walton Goggins, Ella Purnell ve Kyle MacLachan yer alacak. Yapımın konusu ve çıkış tarihi ile ilgili ise henüz resmi bir bilgi yok. Söylentiler, dizinin 2023 yılı içerisinde çıkabileceğini gösteriyor.

19
2
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
19
2
2
1
0