Ebeveynlerin Çocuklarını Takip Etmesini Sağlayan Uygulama 'Find My Kids', Deprem Nedeniyle Türkiye'de Ücretsiz Oldu

20
3
3
1
0
Popüler uygulama Find My Kids, Türkiye'deki kullanıcıların tüm özelliklere ücretsiz erişebileceğini duyurdu. Uygulama, ebeveynlerin çocuklarını takip etmesine olanak tanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, depremlerden sonra tatil edilen afet bölgesi dışındaki okulların 20 Şubat 2023 tarihinde tekrar açılacağını duyurmuştu. Okulların açılmasına üç gün süre kalmışken milyonlarca kullanıcısı bulunan popüler ‘Find My Kids’ uygulamasından sevindiren bir haber geldi.

Find My Kids, resmi hesaplarından yaptığı açıklamada bugünden itibaren Türkiye’de uygulamayı indiren herkesin tüm Premium özelliklere ücretsiz olarak tam erişim sağlayabileceklerini duyurdu. Ebeveynlerin birlikte olmasalar bile ailelerinin güvende olduğunu anlamasına yardımcı olmak istediğini söyleyen uygulama, ücretsiz erişimin durum düzelene kadar süreceğini aktardı.

Find My Kids nedir?

Find My Kids, 2015 yılında piyasaya sürülen bir yazılım. Uygulama, kullanıcıların ailesini güvende tutmasına olanak tanıyor. Ebeveynler, çocuklarının ziyaret ettiği yerleri bildirim alarak öğrenebiliyor, gerçek zamanlı olarak konumlarını takip edebiliyor.

Ayrıca çocukların hareket geçmişlerini takip etme, onların etraflarındaki sesleri dinleme, acil durumlar için SOS sinyali, çocukların telefonda hangi uygulamalarda ne kadar vakit geçirdiğini öğrenme gibi birçok hizmet de sunuluyor.

Türkçe seçeneğine de yer veren uygulama, App Store ve Play Store’dan indirilebiliyor. İndirme ücretsiz olsa da uygulama içi satın alımlar mevcuttu. Yeni duyuruyla birlikte tüm özelliklerin bir süreliğine Türkiye’deki kullanıcılara ücretsiz sunulacağı belirtildi.

 

 

 

 

20
3
3
1
0
Emoji İle Tepki Ver
20
3
3
1
0