• Anasayfa
  • Sektörel
  • Selçuk İnan Samsung'a Açtığı Galaxy ‘S8’ Davasından Vazgeçti

Galatasaraylı Futbolcu Selçuk İnan, Samsung'a Açtığı Galaxy ‘S8’ Davasından Vazgeçti

156
5
2
1
1
Geçtiğimiz sene boyunca hem futbol hem akıllı telefon dünyasını meşgul eden dava, Selçuk İnan'ın en sonunda davadan vazgeçmesi üzerine düşmüş oldu.

Galatasaray'ın başarılı futbolcusu Selçuk İnan, “S8” markasını TPE’den tescil ettirdiği gerekçesiyle Samsung'a dava açmıştı. Uzun yıllar “8” numaralı formayı taşıdığını söyleyen İnan, milli takım da dahil olmak üzere forma giydiği her takımda 8 numarayı giymesi sebebiyle isminin 8 numarasıyla bir bütün olduğunu belirtmişti.

Selçuk İnan'ın avukatı, dava sırasında şu açıklamaları yapmıştı: "Real Madrid’in ünlü futbolcusu Cristiano Ronaldo oynadığı kulüplerde “7” numarayı giydiğinden “CR7”, dünyaca ünlü eski forvet oyuncusu Ronaldo “9” numarayı giydiğinden “R9" olarak tanınmıştır. Bu futbolcuların tamamı da bu lakaplarını ülkelerinde marka tescili ile koruma altına alarak zaman sektörde ticarileştirdiler. Müvekkilim Selçuk İnan da 4 yıl önce “S8” markasını “ilk harf ve forma kombinasyonu” şeklinde TPE’den tescil ettirmiştir."

Mahkeme Selçuk İnan'ın talebini haksız bulmuş ve ihtiyati tedbir talebini reddetmişti. Gün itibarı ile Selçuk İnan, Samsung’a açtığı davadan feragat etti. Selçuk İnan mahkemeye katılmazken, avukatı davadan vazgeçtiklerini belirtti ve dava, böylece düşmüş oldu.

156
5
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
156
5
2
1
1