Geekbench, Vivo Nex S'in Teknik Özellikleri Hakkında Gelen Sızıntıları Onayladı

14
2
1
0
0
Vivo'nun merakla beklenen yeni amiral gemisi Nex S'in teknik özellikleri, gelen sızıntıların ardından Geekbench testlerinde de yeniden ortaya çıktı.

Vivo’nun çerçevesiz ve çentiksiz akıllı telefon ailesi olan Nex içerisinde Vivo Nex, Vivo Nex S ve Vivo Nex A olmak üzere üç farklı model bulunuyor. Hatırlayacak olursanız daha önce ki sızıntılar da Vivo Nex S’in bir Snapdragon 710 yonga seti ile değil Snapdragon 845 yonga seti ile geleceğini ve 8GB RAM’e sahip olacağını belirtmiştik. Cihazın depolama kapasitesi hakkında bir bilgi olmasa da tahminler 256GB olacağı yönünde.

Geekbenc testlerinde ayrıca cihazın Android 8.1 Oreo İşletim Sistemi’ne sahip olacağı da ortaya çıktı. Vivo Nex S tek çekirdekli testte 2419 puan alırken çok çekirdekli testte ise 9085 puan almayı başardı.

Vivo Nex, bu yılın başlarında ortaya çıkan Vivo Apex’in lansman ismiydi. Vivo tarafından bu ismin neden değiştirildiğine dair herhangi bir açıklama yapılmadı. Yine de Vivo’nun bu yıl iyi bir amiral gemisi yayınladığını görmek oldukça güzel. Geçen yıl Snapdragon 835’i atlayıp Xplay 7’yi yayınlamayan firma bu yılı boş geçmeyecek.

Son gelen bilgiler ile birlikte Nex S’in amiral gemisi olduğu doğrulandı ve Nex A ya da Nex’in Snapdragon 710 varyantı olduğu da anlaşılmış oldu. Son olarak Vivo Nex’in 12 Haziran’da Şanghay’da tanıtılacağını ekleyelim.

Kaynak : https://www.gizmochina.com/2018/06/06/geekbench-listing-confirms-vivo-nex-s-is-the-flagship/
14
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
14
2
1
0
0