Google’ın Arama Yapma Şekli Baştan Sona Yenileniyor!

0
0
0
0
0
Google, mobil cihaz desteğine sahip olan web sitelerini ödüllendireceği yeni arama şekline geçiş yapıyor.

Bundan yalnızca birkaç ay önce Google, mobil cihazlarla uyumlu olan web sitelerinin daha fazla kullanıcıya hitap ettiğini ve yapılan düzenlemelerle bu web sitelerinin ödüllendirileceğini duyurmuştu. Bu duyurunun ardından çalışmalara başlayan şirket, yeni arama kriterini uygulamaya koymaya hazır olduğunu açıkladı. Yarından itibaren başlayan son testlerin tamamlanmasının ardından Google,mobil cihazlarla uyumlu olan web sitelerine arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer verecek.

Web sitelerinin mobil cihazlarla uyumlu olup olmadığı, arama yapıldığı sırada Google tarafından sıralanan web sitelerinin içeriğinin incelenmesiyle belirlenecek. Arama sonuçlarındaki sıranın belirlenmesinde, mobil cihazlarla uyumlu olmanın yanı sıra birçok yeni alt kriterin de değerlendirileceği biliniyor. Ancak şimdilik bu alt kriterlerin ne olduğuna dair net bir bilgimiz yok.

Kaynak : http://mashable.com/2016/11/04/google-mobile-index/?utm_campaign=Mash-Prod-RSS-Feedburner-All-Partial&utm_cid=Mash-Prod-RSS-Feedburner-All-Partial&utm_source=feedly&utm_medium=webfeeds#G5rYEtK2Tqq6
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0