Google, Kripto Para ile Ödeme Kabul Edeceğini Açıkladı!

13
4
2
2
1
Google, dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase ile ortaklığa imza attı. Şirket, kripto paralarla ödeme yapılmasının önünü açacak.

Google, bugün gerçekleştirdiği Cloud Next konferansında kripto para sektörünü heyecanlandıran bir duyuru yaptı. Kripto para birimleriyle ödeme yapmanın önünü açmak isteyen şirket, bunu mümkün kılmak için en büyük kripto para borsalarından Coinbase ile anlaştığını duyurdu.

Şirket tarafından paylaşılan açıklamaya göre Google, bulut hizmetlerinde kripto para ile ödemelere 2023 yılında başlayabilir. Bununla birlikte Coinbase, paylaştığı duyurusunda ödemeler için Google’ın bulut altyapısından faydalanabileceğini ifade etti.

Coinbase, altyapısını Amazon'dan Google'a taşıyor:

coinbase

Anlaşma kapsamında Coinbase, veriyle ilgili tüm uygulamalarını Amazon Web Services bulut hizmetlerinden çıkararak Google’ın uygulamalarına aktaracak. Böylelikle Coinbase, Amazon ile yıllardır sürdürdüğü iş birliğine son verecek.

Peki Google ile kimler kripto para kullanarak ödeme yapabilecek?

Google Bulut hizmetlerinin başkanı ve genel müdürü Amit Zavery, ilk etapta Web3 dünyasından sadece sınırlı sayıda müşteriye kripto para ile ödeme imkânı tanıyacaklarını paylaştı. Ödemeler, Coinbase Commerce hizmeti ile yapılacak. Öte yandan şirket, ilerleyen zamanlarda bu imkânı daha fazla müşteriye sunacağını açıkladı.

Google, hangi kripto paralarla ödeme kabul edecek?

Google, Coinbase Commerce ile işlem yapacağından bu platformda desteklenen, aralarında Bitcoin, Dogecoin, Ethereum ve Litecoin’in de olduğu 10 para birimiyle ödeme kabul edecek.

Kaynak : https://www.cnbc.com/2022/10/11/google-selects-coinbase-to-take-cloud-payments-with-cryptocurrencies.html
13
4
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
13
4
2
2
1