• Anasayfa
  • Oyun
  • Oyun İçi Eşya Kutularının Düşürme Oranları Açıklanacak

Google, Oyun İçi Kutuların Eşya Düşürme Oranını Açıklamayı Zorunlu Hale Getiriyor

86
4
1
1
0
Oyun içi kutuların oyunları kumarlaştırdığı yönündeki tepkilere kayıtsız kalmayan Google, Play Store politikalarını güncelleyerek geliştiricilerin eşya düşürme oranlarını açıklamasını zorunlu kıldı.

İçinde farklı değerlerde oyun içi ürünler bulunan kasalar satmak, geliştiricilerin son dönemdeki en popüler gelir kaynaklarından biri haline gelmiş durumda. Oyuncuların değerli ürünlere sahip olmak için çok fazla sayıda kasa açmaları ve oyun kasalarının kumarlaştırıldığı yönündeki tepkilerin artmasıyla birlikte Google, Play Store politikalarında değişikliğe gitmeye karar verdi.

Oyun içi kutuların içeriği oyundan oyuna değişiklik gösterse de genel olarak içinde değerli ve değersiz eşyaların bulunduğu şans kutuları oldukları söylenebilir. Tahmin edebileceğiniz gibi değerli eşyaları düşürmenin oranı son derece düşükken ‘işe yaramaz’ olarak kabul edilen ürünlerin çıkma oranı çok daha yüksek oluyor. Oyuncular, değerli bir eşyaya sahip olmak için bazen onlarca kez başarısız deneme gerçekleştiriyor.

Bu durumun farkında olan ve değişmesi gerektiğini düşünen Google, geliştiricilere bu konuda yeni bir zorunluluk sunuyor. Buna göre geliştiriciler, bir kutu satın alınmadan önce içinde bulunan eşyaların çıkma oranını oyunculara açıklamak zorundalar. Böylece oyuncular, çıkma ihtimali belki de 100 binde 1 olan bir eşya için onlarca kutu satın almak yerine paralarını daha iyi bir şekilde değerlendirebilecekler.

Kaynak : https://www.slashgear.com/google-now-requires-play-store-games-to-include-loot-box-odds-29578492/
86
4
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
86
4
1
1
0