Reklam Görmeden Adımızı Yazamaz Olduk: Google Play Store'un Artık Daha da Fazla Reklam Göstereceği Ortaya Çıktı

17
2
1
0
0
Google Play Store'da yeni bir dönem başladı. Kullanıcılar artık, arama motoruna dokundukları an reklam görmeye başlayacaklar.

ABD merkezli teknoloji devi Google, Android kullanıcılarını doğrudan etkileyecek yeni bir karar almış gibi görünüyor. Google Play Store'un Nisan 2023 sistem güncelleştirmesini alan kullanıcılar, uygulama mağazasında daha fazla reklam görmeye başladılar. Google'ın bu hamlesi kendi gelir kaynaklarını artırırken, reklamlara takıntılı kullanıcıları sinir krizlerine sokabilir. Zira mobil dünya artık iyiden iyiye reklam hakimiyetine bürünmüş halde.

Google Play Store Nisan 2023 güncellemesini alan kullanıcıların geri bildirimlerine göre uygulama mağazası açılıp arama yapılmak istendiğinde, sınırlı süreli etkinlikler ile sponsorlu öneriler gösterilmeye başladı. Geçmişi hatırlatmak gerekirse; Google Play Store'u açıp arama yaptığınızda, sadece son dört arama geçmişini görüyordunuz. Bu durum artık değişecek ve kullanıcılar, bu alanda reklam görmeye başlayacaklar.

Google Play Store'daki yeni reklamlar böyle görünecek:

Google Play Store'da reklam gösterilecek

Yukarıda, Google Play Store'daki reklamlarla ilgili bir ekran görüntüsünü (Kasım 2022'den kalma bir ekran görüntüsü. Arama sayfasındaki reklamlar, ilk kez o dönemlerde ortaya çıkmıştı.) görüyorsunuz. Örneğin; Call of Duty Mobile Season 10'un açıkça reklam yapıldığını görebilirsiniz. Diğer iki oyun da sponsorlu uygulamalar olarak karşımıza çıkıyor.

Google Play Store'un nisan ayı güncellemesi, yavaş yavaş kullanıcılara ulaşmaya başladı. Dağıtım süreci tamamlandığında, tüm Android kullanıcıları Google Play Store'da reklamları görmeye başlayacaklar. Eğer güncellemenin size gelip gelmediğini merak ediyorsanız şu yolu uygulayabilirsiniz:

  • Adım #1: Google Play Store'u açın.
  • Adım #2: Profil fotoğrafınıza dokunun, Ayarlar'a girin.
  • Adım #3: Hakkında seçeneğine dokunun.
  • Adım #4: Play Store sürümü başlığı altında "Play Store'u güncelle" seçeneğine dokunun.
Kaynak : https://www.sammobile.com/news/google-play-store-more-ads-sponsored-suggestions/
17
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
17
2
1
0
0