• Anasayfa
  • Oyun
  • 24 Yıllık Half-Life'ta Oyuncu Rekoru Kırıldı [Video]

24 Yıllık Half-Life Anlık Oyuncu Rekoru Kırıldı: Bu da Half-Life 3 Getirmeyen Valve'a Kapak Olsun! [Video]

67
4
3
2
0
Half-Life hayranları, ikonik oyun için bir etkinlik gerçekleştirdiler. Bu etkinlik kapsamında tam 12.280 oyuncu, aynı anda Half-Life oynadı. Böylelikle Half-Life eş zamanlı oyuncu rekoru kırılmış oldu.

1998 yılında piyasaya sürülen ve Valve'ın bugünkü noktaya gelmesinde kritik bir rol üstlenen Half-Life ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz aylarda konuşarak 14 Ağustos'ta bir etkinlik gerçekleştirmeye karar veren ve dün de bunu uygulayan Half-Life hayranları, oyunun eş zamanlı oyuncu rekorunu kırmayı başardılar. Daha önceki kayıtlarda 6.022 olan eş zamanlı oyuncu sayısı, dünkü etkinlikle 12.280'e kadar yükseldi.

Oyuncular, Twitter'da "#RememberFreeman" etiketi ile gündeme getirdikleri etkinlik için oldukça kararlılardı. Her şey düşünülmüş, etkinliğe katılacak oyuncuların en az yarım saat boyunca oyunda kalmaları gerektiği bile tek tek anlatılmıştı. Bu sayede Steam verileri mutlaka güncellenmiş olacak ve eş zamanlı oyuncu rekoru kırılmış olacaktı ki öyle de oldu.

İşte SteamDB'den alınan veriler:

Steam

Steam'deki oyunlara ilişkin veri tabanı hizmeti SteamDB, #RememberFreeman etkinliği ile Half-Life sayfasını güncelledi. Yapılan güncellemede, eş zamanlı oyuncu sayısının 12.280 olduğu gözler önüne serilmiş oldu. Ancak gerçek eş zamanlı oyuncu sayısı bunun biraz üzerinde olabilir. Çünkü etkinliği üstlenen ve duyuran LambdaGeneration tarafından yapılan bir canlı yayına göre Steam, eş zamanlı 12.310 Half-Life oyuncusunu tespit etmiş, bu oyuncuların bazıları SteamDB'ye yansımamıştı.

Gerçek sayı her ne olursa olsun; Half-Life için tarihi bir gün geride kalmış oldu. Half-Life hayranları, gerçekleştirdikleri etkinlikle unutulmaz bir gün geçirmiş oldular. Peki Half-Life bir gün etkinliklerle değil de organik oyuncularla eş zamanlı oyuncu rekorunu kırar mı? İşte bu sorunun cevabı şu an için yok ancak böylesi bir durum pek de mümkün değil gibi görünüyor. Tabi Valve inadını kırmaz ve Half-Life 3 çıkış yapmazsa...

İşte Half-Life eş zamanlı oyuncu rekoru kırılırken yapılan canlı yayın

Kaynak : https://gamerant.com/half-life-fans-double-previous-concurrent-player-record/
67
4
3
2
0
Emoji İle Tepki Ver
67
4
3
2
0