• Anasayfa
  • Mobil
  • Huawei'nin İşletim Sistemi Ark OS'tan İlk Görüntüler

Huawei'nin İşletim Sistemi Ark OS'tan İlk Görüntüler Paylaşıldı

194
118
28
27
27
Huawei'nin işletim sistemi Ark OS ile ilgili bazı görüntüler ortaya çıktı. Huawei Central tarafından paylaşılan görüntülerde Ark OS'un ayarlar menüsünün nasıl olacağı anlaşılabiliyor.

Huawei'nin Android lisansının iptal edilmesiyle birlikte Huawei resti çekmiş ve şirket, B planlarının hazır olduğunu duyurmuşlardı. Kısa bir süre sonra bu B planının aslında Huawei'nin kendi işletim sistemi olduğu ortaya çıkmış, şirketin bundan sonra üreteceği akıllı telefonların da bu işletim sistemini kullanacağı ifade edilmişti. Hemen ardından işletim sisteminin ismini birkaç gün boyunca konuşmuştuk ancak şirketin aldığı tescil belgesi ile bu işletim sisteminin adının 'Ark OS' olacağı kesinleşmişti. Şirket, kendi işletim sistemleri ile ilgili çalışmalarını hız kesmeden sürdürürken Ark OS ile ilgili bazı ekran görüntüleri ortaya çıktı.

Huawei Central tarafından paylaşılan görüntülerde Ark OS'un ayarlar menüsünün nasıl olacağı görülebiliyor. İşte Huawei'nin işletim sistemi Ark OS'tan ilk görüntüler;


Trump'ın yapmış olduğu açıklamaların hemen ardından Google'ın Huawei'ye uyguladığı lisans iptali yaptırımı Huawei'yi kendi işletim sistemleri konusunda mecbur bırakmış gibi görünse de aslında durum böyle değil. Huawei'nin bir işletim sistemi üzerinde çalıştığı ilk kez 2012 yılında yerel medya kaynakları tarafından bildirilmişti. Şirket, o dönemlerde sadece acil durumlar için hazırladığı bu işletim sistemini, kullanıcıların normal koşullarda kullanmayacaklarını belirtmişti. Huawei'nin bu öngörüsü bir şekilde şirketi haklı çıkarmış oldu ve şirketin elinde artık elle tutulur bir işletim sistemi var.

Şu an için Ark OS ile ilgili bilgiler sınırlı. Hatta elimizde bu görüntülerden başka net bir şey yok diyebiliriz. Şirketin Ark OS'u ne zaman kullanacıların hizmetine sunacağı ve hali hazırda Huawei sahiplerinin Android'e devam mı edeceği yoksa onlarında mı Ark OS'a geçeceği bilinmiyor. Gözler Huawei'den gelecek olan yeni açıklamalarda.

Kaynak : https://www.sozcu.com.tr/2019/teknoloji/huaweinin-yeni-isletim-sistemi-ark-osun-goruntuleri-ortaya-cikti-5039541/
194
118
28
27
27
Emoji İle Tepki Ver
194
118
28
27
27