• Anasayfa
  • Mobil
  • Huawei, Uygun Fiyatlı 5G Telefonlar Tanıtacağını Açıkladı

Huawei, Uygun Fiyatlı 5G Telefonlar Tanıtacağını Açıkladı

6
6
3
2
2
5G telefonların ilk örnekleri, her biri en az 1000 dolarlık etiketlere sahip olan amiral gemisi cihazlardan olmuştu. Huawei, gelecek yıldan itibaren uygun fiyatlı 5G telefonların satışına başlayacağını açıkladı.

Huawei tüketici grubu CEO’su Richard Yu, 2020 yılında ucuz 5G telefonların geleceğini açıkladı. Şu ana kadar gördüğümüz yeni nesil bağlantı destekleyen ilk telefonları LG, Samsung ve Huawei piyasaya sürmüştü. Bu cihazların hepsi de oldukça ciddi meblağlara alıcı bekliyordu. 

Yu, Mate 30 etkinliğinde gazetecilere verdiği demeçte “5G, gelecek yıl kesinlikle orta sınıf ve daha aşağısındaki telefonlara da vuracak” dedi ve “Bu yıl premium segmentimizde 5G var, gelecek yıl orta seviyeye düşecek ve sonra da daha düşük segmentlere gelecek.”  diye ekledi.

huawei 5g

Huawei’nin bu yıl orta segmentte yer alan telefonları için seçtiği işlemcisi Kirin 810 idi. Gelecek yıl da bu çip ve bir sonraki neslini 5G modemlerle bir arada görebiliriz. Normalde orta segmentte kullanılması planlanan Kirin 710 işlemciler de daha ucuz modellere aktarılmıştı. Bu çiplerde de 5G modem görmemiz şaşırtıcı olmaz

Yu, bu konuda o kadar iddialı ki insanların yeni gelecek 5G dalgasını beklemek için 4G cihazlar almamayı seçebileceklerini söylüyor. Öte yandan ABD’nin Huawei'nin ticari yasağı devam ettiği için Google destekli bir cihaz istiyorsanız seçenekleriniz arasında 5G ne yazık ki olmayacak. 

huawei 5g

Samsung’un orta segmentte kullanacağı Exynos 980 çipler hali hazırda 5G desteği sunacak. Qualcomm da Snapdragon 600, 700 ve 800 serisi çiplerde 5G desteği sunacağını açıklamıştı. 

Öte yandan 5G bağlantısı ülkemizde 2023 yılında kullanılmaya başlanacak.

Kaynak : https://www.androidauthority.com/huawei-cheap-5g-phones-2020-1031206/
6
6
3
2
2
Emoji İle Tepki Ver
6
6
3
2
2