• Anasayfa
  • Oyun
  • Infinite Warfare, Satışlarda Battlefield 1'i Geçti!

Infinite Warfare, Satışlarda Battlefield 1'i Geçti, Ancak Bir Sıkıntı Var

1
1
0
0
0
Call of Duty: Infinite Warfare, en büyük rakibi Battlefield 1'i ilk hafta satışları bazında geride bıraktı. Ancak Activision'ın gözünden kaçırmaması gereken ciddi bir sıkıntı var.

Birkaç ay önce ilk tanıtıldığında ciddi tepki çeken ve hakkında olumsuz eleştirilerin ardı arkası kesilmeyen CoD: Infinite Warfare, buna karşın Activision'ı satışlarda korkutmuyordu.

Hatta oyunun çıkmasına az bir süre kala deneyenler, oynayanlar oldukça olumlu yorumlarda bulunmuş, bu durum da Infinite Warfare demek ki satışlarda başarı elde edebilecek olarak yorumlanmıştı. Fakat durum tam olarak böyle değil.

Aslında Infinite Warfare satışlarda başarı elde etmiş durumda. Şöyle ki; oyun satışa çıktığı ilk haftada Birleşik Krallık'ta en fazla satanlar listesinin zirvesine oturmayı başardı. Ancak başlıkta da belirttiğimiz ''dibi görme'' olayı, geçtiğimiz yıla dayanmakta.

Infinite Warfare'in ilk hafta satışlarına baktığımızda, geçen sene çıkan Black Ops 3'ün satış rakamına oranla tam %48.4'lük bir düşüş yaşanmakta. Yani bir başka deyişle; Activison geçen sene Black Ops 3'ü satın alan müşterilerinin -neredeyse- yarısına Infinite Warfare'i sevdirememiş.

Fakat şöyle de bir durum var ki Infinite Warfare, ciddi bir müşteri kaybı yaşansa da Battlefield 1'in ilk hafta satış rakamını geçmeyi başarmış. Activision cephesine baktığımızda, şirket tarafından yapılan bir açıklamada oyunun kendi alanında yılın en önemli ve en büyük oyunu olduğu, yaşanan düşüşün ise bunu gölgeleyemeyeceği söylenmekte.

Yani Activision cephesi için asıl önemli olan Battlefield'ı geçebilmek dersek yanlış olmaz. Bakalım birkaç ay sonucunda iki oyun arasındaki satış rakamları nasıl olacak.

Kaynak : https://gamerant.com/call-of-duty-infinite-warfare-sales-757/
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0