iPhone 15 Plus’ın Tasarımı Sızdırıldı: USB-C Portu, Kavisli Ekran ve Daha Fazlası

14
4
2
2
1
iPhone 15 Plus’ın Tasarımı Sızdırıldı: USB-C Portu, Kavisli Ekran ve Daha Fazlası
iPhone 15 ailesi ile birlikte geri dönecek olan Plus segmentinin USB-C, Dinamik Ada gibi birkaç özelliğinin ortaya çıktığı resmi render görüntüleri sızdırıldı.

iPhone 15'in piyasaya sürülmesine yaklaşık yedi ay kaldı. Telefonun çıkışına daha böylesine uzun bir süre olmasına rağmen iPhone 15 ailesinin nasıl görüneceğine dair fikir edinme şansına erişmiştik.

9to5Mac aracılığıyla iPhone 15 ailesiyle birlikte geri dönecek olan Plus segmentinin de sızdırılan render görüntüleri yayınlandı. Tasarımda herhangi bir büyük değişiklik yok ancak bahsetmeye değer birkaç özellik var.

iPhone 15 Plus’ta USB-C portu, kavisli ekran ve Dinamik Ada bulunacak

2023 sonbaharında piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 15 serisinin bir segmenti olan iPhone 15 Plus'ın tasarımının taslağı ortaya çıktı. Dikkat çeken en büyük değişiklik, alt kısımdaki USB-C bağlantı noktası. Bu, Apple'ın Avrupa Birliği yönergeleri doğrultusunda kaçınılmaz olarak USB-C'ye geçiş yapacağını bize gösteriyor.

iPhone 15 Plus'ın daha önce yalnızca Pro modellerinde görülen Dinamik Ada’sına sahip olacağı görülüyor. Plus modeliyle birlikte çentik de ortadan tamamen kalkıyor. Raporda iPhone 15 Plus'ın boyutlarının 160.87 mm X 77.76 mm X 7.81 mm olacağından bahsediliyor. Bu da cihazın iPhone 14 Plus'tan biraz daha uzun ve daha kalın olacağı anlamına geliyor.

Son olarak, iPhone 15 Plus'ın kullanımını biraz daha kolaylaştırabilecek daha ince çerçevelerle birlikte hafif kavisli bir ekran tasarımına sahip olduğunu da görüyoruz. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak : https://www.91mobiles.com/hub/iphone-15-plus-design-changes-spotted-leaked-renders/
14
4
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
14
4
2
2
1