Jahrein'in Twitter Hesabı Askıya Alındı (Jahrein'den Açıklama Geldi)

191
121
45
4
3
Jahrein'in Twitter hesabı askıya alındı. Konuyla ilgili olarak Jahrein'den henüz bir açıklama gelmezken, Twitter tarafından gösterilen uyarıdan bir 'kural ihlali' olduğu ifade ediliyor.

Türkiye'nin en çok izlenen ve tartışılan yayıncılarından biri olan Jahrein lakaplı sosyal medya fenomeni Ahmet Sonuç'un Twitter hesabı, henüz nedeni bilinmeyen bir sebeple askıya alındı. An itibarıyla Jahrein'in Twitter profiline ulaştığınızda "Hesap askıya alındı. Twitter, Twitter Kuralları'nı ihlal eden hesapları askıya alır." uyarısı ile karşılaşıyorsunuz.

Jahrein, henüz Instagram ya da diğer sosyal medya hesapları üzerinden Twitter hesabının neden askıya alındığı ile ilgili bir açıklamada bulunmadı. Konuyla ilgili bir açıklama gelmesi halinde haberimizi güncelleyeceğiz.

Jahrein'in Twitter hesabına girdiğinizde şöyle bir uyarı ile karşılaşıyorsunuz:

jahrein

Twitter, askıya alınan hesapların ihlal ettiği kurallar ile ilgili paylaşmış olduğu yazıda "Twitter'ın amacı herkese açık sohbetler sunmaktır. Şiddet, taciz ve benzer türdeki diğer davranışlar, kişilerin kendilerini ifade etmekten çekinmelerine neden olur ve nihayetinde herkese açık global sohbetin değerini azaltır. Kurallarımızın amacı, tüm kullanıcıların herkese açık sohbetlere özgürce ve güvenle katılabilmesini sağlamaktır." ifadelerine yer veriyor.

Hesabınızın olası bir askıya alma işlemine uğramaması için "Güvenlik, Gizlilik, Doğruluk" alt başlıkları altında toplanan Twitter Kurallarını okumanızı tavsiye edebiliriz.

Güncelleme: Jahrein, Instagram Hikayeler üzerinden hesabının kapatılmasıyla ilgili olarak bir açıklamada bulundu. Jahrein konuyla ilgili olarak "Sevgili dostlarım, Twitter hesabım yine kapatıldı. Bu sefer, bir adet FETÖ’cü isme ‘keline testislerimi sürmek istiyorum’ dediğim için bunu tehdit olarak algılamışlar. Tabi testislerimin illegal bir silah olduğu konusunda hemfikiriz sanırım. Bilmiyorum Twitter’ı geri açar mıyım açmaz mıyım" dedi.

191
121
45
4
3
Emoji İle Tepki Ver
191
121
45
4
3