• Anasayfa
  • Oyun
  • Dortmund, KONAMI'yle Olan Sözleşmesini Feshetti

KONAMI’ye Bir Darbe de Dortmund’dan: Alman Kulüp PES 2019’da Olmayacak!

80
20
15
10
8
Her geçen gün daha fazla yara almaya devam eden KONAMI’nin, şimdi de Dortmund’la olan sözleşmesi bozuldu.

Bu sene Şampiyonlar Ligi lisansını da kaybederek çok ciddi yaralar alan KONAMI ve PES’e bir darbe de Almanya’nın en büyük kulüplerinden Borussia Dortmund’dan geldi. Takım, bazı belirsiz nedenleri örnek göstererek lisans sözleşmesini erken sonlandırma kararı aldığını duyurdu. KONAMI’nin en büyük rakibi olan EA Sports, bu tarz büyük kulüplerle lisans anlaşması yapmak için kapıda beklerken, böyle bir olayın yaşanması KONAMI’yi iyice kötü bir sürecin beklediğini gösteriyor.

Normalde 2020 yılına kadar devam etmesi beklenen ortaklık, Dortmund’un bir kararıyla iptal edildi. Anlaşmanın bozulması sonucunda KONAMI, Dortmund’a ait logoyu, stadyumu ve oyuncuları kullanamayacak. Yaşanan kayıp bu sene KONAMI’nin ilk kaybı olsaydı pek sorun olmazdı, ancak şirketin Şampiyonlar Ligi gibi çok önemli bir anlaşmayı kaybetmesinin ardından böyle bir olay gelmesi, ünlü oyun serisinin elini iyice güçsüzleştirdi.

FIFA’nın tüm liglerle birlikte lisans anlaşmaları varken, PES daha çok bireysel tekliflerde bulunmak zorunda kalmıştı. Sponsorluk konusunda sürekli daha ön planda olan FIFA, bu sene bu sektörü adeta tekelleştirmeye başladı. Dortmund’un bu kararının ardından EA Sports’la anlaşıp anlaşmayacağını yakında öğreneceğiz. KONAMI’nin lisans konusunda elinde pek bir şey kalmasa da hala Barcelona’dan güç alıyor. Şirket, son zamanlarda David Beckham gibi bir zamanların efsane futbolcularıyla anlaşma sağlamaya başladı.

Kaynak : https://kotaku.com/pro-evolution-soccer-loses-another-big-name-team-1826489803
80
20
15
10
8
Emoji İle Tepki Ver
80
20
15
10
8