• Anasayfa
  • Mobil
  • LG G5 İçin Android 7.0 Nougat Beta Programı Başladı

LG G5 İçin Android 7.0 Nougat Beta Programı Başladı

0
0
0
0
0
LG’nin yeni amiral gemisi modeli G5 için Android 7.0 Nougat beta önizleme programı ilk olarak Güney Kore’de başlatıldı.

LG’nin dünyanın ilk modüler akıllı telefonu olarak lanse ettiği bu yılki amiral gemisi LG G5, yakın zamanda Android 7.0 Nougat güncellemesini almaya hazırlanıyor.

Hızlı bir şekilde G5 modeline güncellemeyi vermek isteyen LG, kendi ülkesi Güney Kore’de Android 7.0 Nougat önizleme sürümünü başlattı LG G5’te Android 7.0 deneyimini hatalar da olsa erken yaşamak isteyen Güney Koreli kullanıcılar, Play Store’dan LG OS Preview isimli uygulamayı indirerek bu sürece dahil olabiliyor. (Şimdilik sadece Güney Kore'de mevcut) Beta programına kabul edilecek kullanıcılar ise LG tarafından belirlenecek ve ilk etapta 2000 kişi LG G5’te Android’in yeni sürümünü deneyimleme şansı yakalayacak.

Google, işletim sistemini geliştiriciler için erkenden beta olarak sunsa da Samsung ve LG gibi kendi arayüzünü işletim sistemi üzerine inşa eden şirketlerde bu tarz beta programlarına pek sık rastlamıyorduk. Ancak yaklaşık üç yıldır güncellemeleri hızlı yayınlayıp yaşanan sorunlar nedeniyle geri çekmek durumunda kalan LG, kararlı güncelleme konusundaki kötü algısını düzeltmek istiyor.

LG G5 için Android 7.0 Nougat güncellemesi büyük ihtimalle önümüzdeki ay içinde yayınlanacak. Güncelleme konusunda hızlı davranan LG’nin G4 ve V10 modelleri için de Android 7.0 Nougat güncellemesini bu yıl sonuna kadar vereceği tahmin ediliyor.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0