• Anasayfa
  • Yaşam
  • Marvel'ın Black Panther'ı Chadwick Boseman Hayatını Kaybetti

Marvel'ın Black Panther'ı Chadwick Boseman Hayatını Kaybetti

829
50
19
16
15
Geçtiğimiz seneler boyunca Marvel'ın Black Panther yapımında T'Challa karakterine hayat veren Chadwick Boseman, kansere yenik düşerek hayatını kaybetti. Boseman, 4 yıldır kolon kanseriyle savaşıyordu.

Marvel'ın sevilen yapımlarından Black Panther'ın başrol oyuncusu Chadwick Boseman, 4 yıldır savaştığı kolon kanserine bugün yenik düştü. Başarılı aktör, henüz 43 yaşındayken hayatını kaybetti. Chadwick Boseman'ın ölüm haberi kendisinin resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşıldı.

Yapılan paylaşımda Chadwick Boseman'a 2016 yılında üçüncü evre kolon kanseri tanısı koyulduğu ve son 4 yılda kanserin dördüncü evreye ilerlediği bilgisi yer aldı. Chadwick Bossman, son dört yıl içinde bulunduğu tüm yapımlarda geçirdiği sayısız ameliyat ve kemoterapiyle eş zamanlı olarak yer aldı.

Kendi evinde ailesinin yanında hayatını kaybetti:

chadwick boseman

Chadwick Boseman'ın paylaşılan ölüm haberine göre ünlü aktör, kendi evinde eşinin ve ailesinin yanında hayata gözlerini yumdu. Resmi hesap üzerinden paylaşım yapan aile, takipçilerden içinde bulundukları şu zor zamanlarda gizliliklerine saygı duymaya devam etmelerini rica etti.

Chadwick Boseman, bugüne kadar pek çok filmde ve dizide rol alan bir isim oldu. Get on Up, 42 ve Da 5 Bloods gibi başarılı yapımlarının yanı sıra aktör, Marvel'ın Black Panther yapımında T'Challa rolünü oynadı ve birçok Marvel hayranının beğenisini toplamayı başardı.

chadwick boseman

Marvel Studios başkanı Kevin Feige, Chadwick Boseman'ın ölümü hakkında 'Fazlasıyla yıkıcı.' ifadesini kullandı. Hollywood Reporter'a konuşan Feige, Boseman'ın sete her adım atışında etrafa karizma ve neşe yaydığını belirtti. Feige, Boseman'ın zeki, kibar ve güçlü bir insan olduğunu da söyledi.

Chadwick Boseman'ın ölüm haberinin ardından Twitter'da pek çok ünlü isim Boseman'ın ölümü hakkında paylaşımda bulundu. Ünlü isimler, Boseman'ın ölümünün çok üzücü olduğunu ve özleneceğini ifade etti. 1977 doğumlu başarılı oyuncunun ölümü, Marvel hayranlarını da epey etkiledi.

Kaynak : https://www.theverge.com/2020/8/28/21406395/chadwick-boseman-death-cancer-black-panther-marvel-jackie-robinson
829
50
19
16
15
Emoji İle Tepki Ver
829
50
19
16
15