Microsoft, E3 2019'da Yeni Nesil Xbox'lar İçin "Bir Şeyler" Planlıyor

11
2
2
0
0
Microsoft'un yeni nesil oyun konsollorını beklenilenden daha erken görebiliriz. Zira şirketin yaklaşmakta olan E3 2019 için yapmış olduğu tanıtım materyali brifinginde, yeni Xbox ailesi için bir kod adı olan Scarlett ismine referanslar bulunuyor.

Microsoft'un E3 2019'da düzenleyeceği ve bir süredir reklamını yaptığı etkinlikte, şirketin yeni nesil donanımlar tanıtacağını biliyoruz. Yayınladıkları reklam görsellerinde ufak tefek referanslara rastladığımız gibi, bunların en sonuncusu ise, videolarından birinde kırmızının scarlet tonunun RGB kodları (255, 36, 0) oldu. (Bunları sırasıyla en aşağıdaki tweet'lerde görebilirsiniz.)

Tahmin edebileceğiniz üzere bu renk tonu, Xbox'ın yeni sürümü Scarlett ailesine doğrudan bir gönderme. Scarlett ailesi, şu an bildiklerimizi aktaracak olursak, iki adet versiyona sahip olacak: Bunlardan Anaconda kod adlı olanı oldukça güçlü olacakken, Lockhart kod adlı diğeri Xbox One S tarzında, daha standart olacak.

Bazı raporlar, bu modellerden birinin oyun yayıncılığını dikkate alacağını ve buna özel değişiklikler içereceğini de söylüyordu. Google'ın oyun konsolu Stadia'nın da benzer bir mantıkta olduğu düşünülürse, şirketin böyle bir adım atması hiç de mantıksız olmaz.

Kaynak : https://www.neowin.net/news/microsoft-is-teasing-the-next-gen-xbox-in-its-e3-promos
11
2
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
11
2
2
0
0