Motorola, 2023 Razr Telefonlara Sonunda Android 14'ü Getirdi

3
1
0
0
0
Motorola, 2023 yılında piyasaya sürdüğü Razr ve Razr+ modelleri için Android 14 güncellemesini yayımladı.

Geçtiğimiz yılın haziran ayında Motorola, tarihindeki ilk Razr+ modelini satışa sunmuştu. Ardından da daha uygun fiyatlı olan Razr modeli gelmişti. Her iki model de hem kullanıcıların hem de eleştirmenlerin beğenisini almıştı. Öte yandan Motorola, iş yazılım desteğine geldiğinde zaten çok da iyi bir şöhrete sahip değildi ve bu modellerde de Android 14'ün ne zaman geleceği belirsizdi. 

Motorola, uzun bir bekleyişin ardından sessiz sedasız bir şekilde Razr+ ve Razr için Android 14 güncellemesi yayımlamaya başladı. Mayıs 2024 güvenlik yamasıyla birlikte gelen işletim sistemi güncellemesi dışında Razr+ için de çeşitli güncellemeler geldi. Bu güncellemeler arasında kapak ekranı için yeni güncellemeler de yer alıyor. Ayrıca katlanabilir cihaza AOD desteği de geliyor. 

Henüz tüm kullanıcılara açılmadı

android 14

Şu an için güncelleme tüm kullanıcılara açık gözükmüyor ancak en azından güncellemenin gerçek olduğu ve dağıtılmaya başlandığı görülebiliyor. Kullanıcıların yaptığı paylaşımlara göre Razr alan bir çiftten biri güncelleme alırken diğeri güncelleme alamadı. 

Bu da Motorola'nın güncellemeyi aşamalı olarak yayımlamaya bağladığını gösteriyor. Motorola ayrıca Android 14 güncellemesi ile ilgili bir de destek sayfasını yayına alırken burada yer alan ifadelere göre Android 14, Razr 40 serisinde yer alacak. Uluslararası güncellemenin tarihi ise henüz belirsiz. 

Motorola yakın zamanda da kutudan Android 14 ile çıkan Razr ve Razr+ modellerini satışa sunmuştu. 

Kaynak : https://9to5google.com/2024/07/05/motorola-razr-2023-android-14-update/
3
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
0
0
0