PlayStation 5'in Habercisi Olan, LinkedIn Üzerinden Verilen Call of Duty İş İlanı

18
4
4
3
3
Infinity Ward, verdiği iş ilanında kendisine bir çalışma arkadaşı arıyordu fakat işler bambaşka bir boyuta ulaşmış durumda.

Savaş ve FPS oyunu dendiği zaman sektörü yönlendiren bazı önemli içerikler var. Call Of Duty bu konuda başı çeken bir oyun. Yıllardan beridir süre gelen geleneğiyle çeşitli platformlarda oyun oynamayı sevsin ya da sevmesin, herkes en az bir defa CoD oynamıştır. Ekim ayında çıkması beklenen serinin devam oyunu hakkında geçtiğimiz günlerde yanlışlıkla önemli bir bilgi ortaya çıkarıldı.

Call Of Duty tarafından oyun için yayınlanan bir iş ilanına göre, şirket yeni senaryo yazarları arıyordu. Her ne kadar ilgili ilanda Call Of Duty’nin adı verilmemiş olsa da bu ilan kendisini yeterince açıklıyor zaten. Şirket bu hatayı okuyucuları hafife aldığı için mi yaptı yoksa meraklılarına bilinçli bir şekilde tarih vermek için mi, henüz bilemiyoruz. Zaten bu konuda onlarında herhangi bir açıklaması olmadı.

Infinity Ward tarafından verilen ilanda, “Oyun endüstrisinin en parlak, en yeni ve en heyecan verici projelerinden birinde, henüz ismini açıklayamadığımız yeni nesil platformlar için hazırladığımız oyunumuzda bizimle çalışın” şeklinde ifadeler kullanılmıştı. Bu ilan içeriği, oyun hakkında bilgi vermenin yanı sıra Sony’nin oyun konsolu hakkında da aslında bizlere bazı ipuçları veriyor.

Bu gelişme gerçekten oldukça eğlenceli ve ilginç bir olay aslında. Dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından oynanan, senaryosu ve grafikleriyle her zaman büyüleyici bir oyun olmayı başaran Call of Duty, maceraya Black Ops 4 ile kaldığı yerden devam edecek. Hatta geçtiğimiz günlerde oyuna ait multiplayer oyun içi görüntüleri paylaşılmış ve oldukça heyecan yaratmıştı. Çıkış tarihi 12 Ekim 2018 olarak açıklanan oyunun, Playstation 5’in doğuşuna ışık tuttuğu, Sony’nin gizlediği bu çalışmayı kullanıcıların öğrenmesine vesile olmuş olabilir. Görünen o ki Sony, 2019 yılında PS5'i resmi olarak tanıtacak.

Kaynak : https://www.firstpost.com/tech/gaming/call-of-duty-dev-posts-job-offer-on-linkedin-that-hints-at-playstation-5-launch-4672311.html
18
4
4
3
3
Emoji İle Tepki Ver
18
4
4
3
3