• Anasayfa
  • Oyun
  • PUBG Hileleri Kullananlar İşte Böyle Yakalanıyor (Video)

PUBG Hileleri Kullananlar İşte Böyle Yakalanıyor (Video)

148
29
24
17
12
Battle Royale furyasını kasıp kavuran PUBG'de bile hileciler yok değil. Peki PUBG hilecilerle başa çıkmak için nasıl yöntemlere başvuruyor?

Çok oyunculu oyunlar oynayan bir oyuncuysanız diğer oyuncularla hiç ortak noktanızın olmadığını düşünemezsiniz. Çünkü tüm çok oyunculu oyun oynayanlar tek bir şeyden şikayetçiler: hile kullanımı.

Günümüzde Battle Royale çılgınlığının en çok bilinen aktörü Playerunknown’s Battlegrounds oyuncusu olsanız bile bu durumdan etkileniyorsunuz. Oyun 50 milyon satış rakamıyla tüm zamanların en çok satan 15 oyunu arasına girmeyi başarmış olsa da hileciler için kalıcı bir önlem sağlayamıyor.

pubg hile

Ancak burada suçu yapımcılara atmamak gerekir. Nerede bir çoğunluk varsa içinde farklı yollarla avantaj sağlamak isteyen insanlar da bulunacaktır. Dolayısıyla yalnızca PUBG yapımcılarının değil, tüm yapımcıların en iyi yapabilecekleri şey, hile olaylarına en hızlı şekilde müdahele etmek olacaktır.

Peki PUBG hilecilerle nasıl mücadele ediyor?

Hala milyonlarca kullanıcısına eğlenceli vakit sunan Battle Royale liderlerinden PUBG, hile ekibinin hilecilerle nasıl mücadele ettiğini anlatan bir videoyu YouTube üzerinden paylaşmıştı. Paylaşılan videoda ekip, PUBG’nin sahip olduğu anti hile yazılımının nasıl çalıştığını anlatıyor.

Hile yazılımını açıklayan Anti Hile Operasyon Yöneticisi Wonha Ryu, yazılımın şüpheli oyuncu aktivitelerini ya diğer oyunculardan gelen raporlar sayesinde ya da bünyesinde barındırdığı sistem sayesinde tespit ettiğini söylüyor. Ekip daha sonrasında tespit edilen illegal hile programının analiz ederek karşı önlem için ne yapabileceklerini araştırıyor.

pubg hile

Ryu, analiz sonrasında ekibin hile yazılımını engellemek ve hileyi kullanan oyuncuları tespit ederek cezalandırmak için gerekli kodları yazdığını belirtiyor. Cezalandırmak demişken, PUBG ekibinin yaptığı büyük vurgunu da hatırlatmadan geçmeyelim.

Anti hile ekibi hilecileri yalnızca oyun içinde yakalamıyor. Ekip, uluslararası partnerleriyle birlikte çalışarak hackerlardan elde ettikleri verileri kullanıyor ve onların önüne geçiyor. Bu olaya bir örnek veren Ryu, ismini belirtmediği bir partnerle yaptığı işbirliği sonucunda en büyük hile satıcılarını çökerttiklerini söylüyor.

Hilecilerin bir adım önüne geçmek PUBG anti hile ekibi belirli istatistikleri, kayıtları, oynanış kalıbını ve birçok veriyi makine öğreniminden faydalanan algoritmalar yaratmak için kullanıyor. Normal olarak kullandıkları anti hile taktiklerini tamamen açıklamayan ekibin videosuna yazının üst kısmında ulaşabilirsiniz.

148
29
24
17
12
Emoji İle Tepki Ver
148
29
24
17
12