Rick and Morty’de Kötü Morty Geri Dönüyor

30
25
3
1
0
Rick and Morty serisinin dördüncü sezon tanıtımı için yayınlanan kısa tanıtım videoları, bu sezon bir ‘büyük kötü’ ile karşılaşacağımızı gösteriyordu. Yapımın Twitter hesabından yapılan bir paylaşım, bu düşmanın ‘kötü Morty’ olabileceğini gösteriyor.

Son yılların en popüler yetişkin çizgi filmleri arasında yer alan Rick and Morty, görünüşte absürd ve alakasız bölümler üzerinden devam eden bir hikaye anlatım tekniğine sahip. Dizinin dördüncü sezonu ise bu yıl yayınlanacak.

Rick and Morty resmi Twitter hesabından paylaşılan bir görselde, eski ve çirkin bir kelime esprisinin üzerinde ufak bir oyun yapılmış. Hem Kötü Morty’nin görselde yer alması hem de dread (Dehşet) sözcüğünün kullanılması akıllara karakterin bu sezon geri dönebileceği ihtimalini getirdi. 

Öte yandan serinin yapısı ele alındığında bu tweet hiçbir anlam ifade etmiyor ve devam eden akış içerisinde kendi yarattığı mitosa göndermede bulunuyor da olabilir. Sonuçta seri dünyanın dört bir yanından hayranlara sahip ve Kötü Morty de oldukça popüler. 

Kötü Morty, en son geçtiğimiz yıl Citadel of Ricks’de yapılan seçimin ardından organizasyonun başına geçtiğinde karşımıza çıkmıştı. Şimdi elinde Citadel’in gücünü bulunduran Kötü Morty’nin neyin peşinde olduğu bilinmiyor. 

Rick and Morty'nin 'büyük kötüsü' kim olacak?

kötü morty

Kötü Morty’nin kökeni, serinin hayranlarının üzerinde en çok kafa yordukları alanlardan biri ve bu hikayenin, serinin ilerleyişi açısından oldukça önemli bir dönüm noktası olacağı düşünülüyor. 

Kasım ayında Adult Swim ekranlarına dönecek olan seride bu gizemin çözülüp çözülmeyeceği, yazarların seyircileri trolleyip trollemedikleri de o zaman belli olacak. Sonuçta kimse inanmaz nasılsa diye bir sezonu 1 Nisan’da yayınlamış bir organizasyon söz konusu. 

Kaynak : https://comicbook.com/tv-shows/2019/09/05/rick-and-morty-season-4-teaser-evil-morty-returns/
30
25
3
1
0
Emoji İle Tepki Ver
30
25
3
1
0