Riot Games, World of Tanks'in Yapımcısını Resmen Satın Aldı

43
12
4
3
3
LoL ve Valorant gibi oyunların sahibi olan Riot Games, World of Tanks’in geliştirilmesinde rol oynayan Wargaming'in Sydney stüdyosunu resmen satın aldı.

Dünyanın en büyük yapımcılarından birisi olan Riot Games, çatı şirketi Tencent sayesinde oyunlarına sürekli olarak yatırımlar yaparak hiçbir masraftan kaçınmıyor. Şirket bugüne kadar oyuncularına sunduğu LoL ve Valorant gibi oyunların hem PC hem de mobil sürümleri için işinde uzman kişileri işe almış ve hem reklam hem de yerelleştirme konusunda alanındaki en iyi kişilerle çalışmıştı.

Sürekli olarak kendini geliştirmek isteyen şirket, Valorant’ın menüsünü tamamen yenilediğini duyurmuş ve hem Valorant hem LoL için yeni karakterlerini tanıtmıştı. Bugün ise şirketin dünya devi bir oyun şirketini bünyesine kattığını açıkladı.

World of Tanks’in geliştirilmesinde çalışan Wargaming Sydney'in yeni sahibi Riot Games oldu

Riot Games, Wargaming'in Sydney stüdyosunu resmen satın aldı. Satın alımla birlikte Wargaming Sydney’in adı Riot Sydney olarak değiştirildi.

Wargaming Sydney, bugüne kadar Wargaming'in amiral gemisi oyunu World of Tanks'ın geliştirilmesinde rol oynamıştı. Bununla birlikte stüdyo, World of Warships: Legends'ında geliştirilmesinde katkıda bulundu. Pek çok uzman, Riot'un satın alımıyla şirketin yakın dönemde bu yeni çalışanlarının da yer alacağı yeni bir oyun projesi duyuracağını öne sürdü.

Kaynak : https://www.thegamer.com/riot-games-acquires-wargaming-sydney/
43
12
4
3
3
Emoji İle Tepki Ver
43
12
4
3
3