• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung CEO'su: “Note 7 Alan Müşterilerimize Karşı Boynumuz Büküldü”

Samsung CEO'su: “Note 7 Alan Müşterilerimize Karşı Boynumuz Büküldü”

0
0
0
0
0
Samsung, büyük problemler yaşatan Note 7 hakkında günah çıkardı.

Artık defalarca anlatmaya gerek duymadığım malum Note 7 sorunu Amerika Birleşik Devletleri ve Güney Kore’de başlayan değişim programı ile çözülmeye başlandı. Şimdiden bu iki ülkedeki değiştirilmesi gereken Note 7’lerin %60’ının sorunsuz versiyonlar ile değiştirildiği ifade ediliyor.

Türkiye’de Ekim ortasında başlaması beklenen değişim programı konusunda açıklama yapan Samsung Mobile CEO’su DJ Koh, cihaz değişimini mümkün olduğu en hızlı şekilde yaptıklarını ve özellikle Note 7 sorununun Samsung’a karşı sadakat gösteren müşterilere karşı boyunları büktüğünü belirtiyor. Açıkçası böylesine bir açıklama gerçekten samimi ve takdir edilebilecek bir şey olduğunu belirtmek isterim.

Şu anda ortalama 10 ülkede yapılan Note 7 değişim programı konusunda ayda 2.5 milyon cihazın değiştirileceği bir hızda yapılması bekleniyor. Yıl sonuna kadar sorunlu Note 7’nin piyasada kalmaması ve güvenli Note 7 versiyonlarının tüketiciler tarafından kullanılmaya başlanması bekleniyor.

Ancak, ortaya çıkan detaylara göre Note 7'lerin yeni ve sorunsuz serilerinde de bataryanın fazla ısındığı ve aynı zamanda bataryanın oldukça kısa sürede -hatta şarj olurken bile- azaldığı şikayetleri gelirken Samsung bunun kullanıcıların telefonu kullanma yoğunluğundan kaynaklandığını savunduğu bilgisi de geldi. Yani, bu noktada "boynumuz büyük" gibi içten bir açıklama yapan Samsung, yeni seride ortaya çıkabilecek sorunları kabul etmeyecek gibi.

Ayrıca aşağıdaki Twitter anketimize katılarak kendi görüşünüzü bizlere iletebilirsiniz;

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0