Samsung, Tüm Ev Aleterine WiFi Özelliği Eklemeyi Planlıyor: Oturduğunuz Yerden Enerji Tüketimlerine Kadar Kontrol Edebileceksiniz

8
4
2
0
0
Samsung, tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak ve ev aletlerinin daha özelleştirilebilir, çevre dostu olması için SmartThing uygulamasını WiFi özellikli hale getirmeyi planlıyor.

Kullanıcılar artık ev aletleri seçerken hem çevre üzerindeki etkisine hem de kendilerine ne kadar kolaylık sağlayacağına dikkat ediyor. Sürdürülebilir bir ev yaşamı oluşturmaya yardımcı olacak ev aletleri isteyen kullanıcılar için birçok marka akıllı ev aletleri üretiyor ve bu konuda çeşitli adımlar atıyor. Güney Koreli teknoloji devi Samsung’da kullanıcılara akıllı ev aletleri sunan markalardan biri.

Samsung, 2019 yılında yalnızca özelleştirilebilir tasarım ve işlevi aynı zamanda sürdürülebilir çözümleri de içeren Bespoke Home adını verdiği ev aletlerini piyasaya sürmüştü. Lansmanından bugüne kadar 50’den fazla ülkede satışı gerçekleştirilen bu ürünler tüketicilerden ve sektörden harika yorumlar almıştı. Şirket, tüketici ihtiyaçlarını karşılamak için ev aletlerini daha özelleştirilebilir, sürdürülebilir ve çevre dostu hale getirmeyi planlıyor.

Samsung'un birbirinden çeşitli teknolojik aletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Üretilecek bütün Samsung ev aletlerinin WiFi özellikli olması hedefleniyor

Samsung SmartThings

IFA 2022 etkinliği öncesinde yakında tanıtacağı ev aletleri ve SmartThings platformu için planlarını açıklayan Samsung, ev aletlerinin enerji verimliliği teknolojisiyle birleştirerek, 1 numaralı enerji verimliliği markası olmayı, anlamlı iş birlikleriyle sürdürülebilir çabaları genişletmeyi ve Net Zero Home'u hayata geçirmek için çözümler sunmayı planladığını açıkladı.

Samsung, Bespoke Home ev aletleri serisini daha fazla ülkeye sunmayı hedeflerken anı zamanda SmartThings Energy özelliğini, WiFi özellikli hale getirmeyi de hedefliyor. Bu özellik sayesinde gelecekte üretilecek olan neredeyse bütün ev aletleri WiFi özellikli olacak. Bu sayede kullanıcılar oturdukları yerden akıllı cihazları üzerinden bütün ev aletleri ve cihazlarının enerji tüketimini ve verimliliğini görebilecek, ayarlamalar yapabilecek.

Şirket ayrıca bir 'Net Zero Home' modeli oluşturmak için Qcells ve SMA Solar Technology ile ortaklık kuruyor. Net Zero Home modelindeki evler kendi enerjilerini üretebiliyor, depolayabiliyor ve karbon emisyonlarını azaltabiliyorlar. Şirketin gelecek planlarıyla ilgili daha detaylı bilgiyi IFA 2022 etkinliğinde açıklaması bekleniyor.

Siz de tüm yeni teknolojiolerle Samsung akıllı ev aletlerine sahip olmak için hemen buraya tıklayabilirsiniz!

Kaynak : https://www.sammobile.com/news/samsung-home-appliances-wi-fi-energy-efficient-smartthings-energy-ifa-2022/
8
4
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
8
4
2
0
0