• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung, Galaxy J Serisinin Oreo Güncellemesini Erteledi

Samsung, Galaxy J Serisi (2017) Cihazların Oreo Güncelemelerini Yine Erteledi

50
7
2
2
2
Samsung, dünyanın en çok Android işletim sistemiyle çalışan cihaza sahip firması. Hal böyle olunca, son sürüm olan Oreo’ya uygun olan, ancak güncelleme almamış pek çok cihazı var. Firma, Galaxy J3, J5, J7 (2017) cihazlarının güncellemesini yine erteledi.

Google’ın mobil işletim sistemi Android Oreo piyasaya sürüleli 1 yılı aşkın zaman geçti. Bu süre zarfında bazı firmalar güncellemeleri olabildiğince hızlı alırken, bazıları Android One programına dahil olsalar bile 8 aylık gecikmeler yaşattılar. Cihaz sayısı açısından eli oldukça kalabalık olan Samsung ise Android 9.0 P’yi beklediğimiz şu günlerde hala bazı cihazlara Oreo güncellemesi sunmadı. 

Bütçe telefonları olan 2017 model J serisi cihazların, Samsung Türkiye tarafından yapılan açıklamaya göre Temmuz 2018 ortasına kadar güncelleneceği söylenmişti. Samsung, internet sitesindeki güncelleme tarihlerini değiştirerek bu cihazların güncelleme tarihlerini erteledi.

Dünya medyasına kaynaklık eden Samsung Türkiye tarafından hayata geçirilmiş internet sitesi Güncelmiyiz, firmanın cihazları hakkında en kesin tarihlerin paylaşıldığı yer olarak biliniyor. 13 Temmuz’dan itibaren dağılacağı belirtilen 2017 J serisi cihazlar için Oreo güncellemesinin “test aşamasında” olarak yeniden düzenlendiği görüldü. Ardından güncelleme tarihi olarak 28 Eylül 2018 tarihi verildi.

Anlaşılan o ki Samsung, J serisinin Oreo ile ilgili bazı sorunlar çıkarttığını gördü, test aşamasını uzattı. Umarız uzun süreden beri ertelenen güncelleme daha fazla geciktirilmez.

50
7
2
2
2
Emoji İle Tepki Ver
50
7
2
2
2