Bazı Samsung Modellerinin Ekranında Çıkan "Yeşil Çizgi" Sorunu İçin Ücretsiz Değişim Hakkı Duyuruldu (Ama Hemen Heyecanlanmayın)

46
11
8
8
2
Samsung Galaxy S21 serisindeki bazı telefonların ekranlarında, yeşil çizgiler belirmeye başlamıştı.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un birkaç yıl önce piyasaya sürdüğü Galaxy S21'de eş zamanlı sorunlar yaşanmaya başladığı bildiriliyor. Samsung forumları ile sosyal medyada paylaşım yapan kullanıcıların raporlarına göre özellikle de Galaxy S21 Ultra ile Galaxy S21 FE modellerinde, ekranda yeşil bir çizgi belirmeye başlamış durumda. Bazı kullanıcılar ise beyaz renkli bir çizgi görmeye başladılar.

Samsung telefonlarda neden böyle bir sorun yaşandığı bilinmezken bazı kullanıcılar, bu durumun yazılım güncellemesi kaynaklı olduğunu ifade ediyorlar. Bazıları ise telefonların son dönemlerde aşırı ısınmaya başladığını, bunun sonucunda da ekrandaki yeşil çizginin göründüğünü söylüyorlar.

GÜNCELLEME: Samsung, Hindistan'da ücretsiz ekran değişimi hizmeti verecek.

Şirket, bununla da kalmayıp batarya kitinin de değişimini gerçekleştirecek. Söz konusu hizmet; yeşil çizgi problemi olan Galaxy S20, Note 20, S21 ve S22 ailelerini kapsayacak. Son randevu tarihi de 30 Nisan 2024 olarak belirtilmiş. Henüz diğer ülkelerde bu hizmetin verilip verilmeyeceği belli değil. 

Söz konusu sorun, böyle görünüyor:

Samsung Galaxy S21 ekran yeşil çizgi

Ekran üzerindeki çizgiler, çoğu zaman donanımsal olabiliyor. Bu tür hatalara yol açan şey, genelde arıza yapan ekran könnektörlerinden ve kablolardan kaynaklanıyor. 

Samsung telefon

Samsung Galaxy S20 serisinde de benzer sorunlar yaşandı

Samsung Galaxy S21 kullanıcılarını etkilemeye başlayan sorun, Samsung için çok da alışılmadık bir problem değil. Geçmişte, Samsung Galaxy S20 serisinde de benzer sorunlar yaşandı. Şirket, sorun yaşanan ülkelerdeki Galaxy S20 sahiplerine ücretsiz onarım ve değişim hakları tanımlamıştı.

Kaynak : https://www.androidauthority.com/galaxy-s21-green-line-issue-3435115/
46
11
8
8
2
Emoji İle Tepki Ver
46
11
8
8
2