Samsung'un Katlanabilir Akıllı Telefonlarının İsmini Değiştireceği İddia Edildi (Böyle Daha İyi Oldu Sanki...)

15
4
1
0
0
Samsung'la ilgili yeni bir iddia gündeme geldi. Kaynaklarına göre 10 Ağustos'ta tanıtılacak katlanabilir ekranlı telefonlar, Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 olarak isimlendirilmeyecek. 'Z' takısı, katlanabilir akıllı telefonlardan kaldırılacak.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bir süredir katlanabilir ekranlı telefonlarıyla gündemde. Zira şirket, 10 Ağustos'ta bir etkinlik gerçekleştirecek ve bu etkinlik kapsamında da en yeni katlanabilir ekranlı telefonları Galaxy Z Flip4 ve Galaxy Z Fold4'ü tanıtacak. Gelen son haberler ise Samsung'un bu akıllı telefonları daha farklı bir isimlendirme ile gösterebileceğini ortaya koyuyor.

Şirkete yakın bir kaynağının iddiasına göre Samsung, katlanabilir ekranlı telefonlarının isimlerinde yer alan 'Z' harfinden kurtulmaya çalışıyor. Eğer iddia gerçekse, Samsung'un yeni katlanabilir ekranlı telefonlarını Galaxy Flip4 ve Galaxy Fold4 olarak göreceğiz. Peki Samsung, Z takısından neden kurtulmak istiyor?

Samsung Galaxy Z Flip3 ve Galaxy Z Fold3 ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz, buraya tıklayabilirsiniz.

Samsung, Z takısını Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle kaldırmak istiyor

Samsung Galaxy Z serisi

Samsung'un Z harfinden kurtulmak istemesinin nedeni, Rusya-Ukrayna savaşı. Öyle ki Rus askeri araçlarının üzerinde bulunan Z harfi, savaşın ilk dönemlerinde gündem olmuştu. İnsanlar, bu takıyı kendilerince yorumlamaya çalışmış, Rus yetkililer ise Z harfinin zafer kelimesini temsil ettiğini ima etmişlerdi. Samsung, o dönemden beri bu meseleyi düşünüyordu.

Güney Koreli teknoloji devi, aralarında Litvanya, Letonya ve Estonya'nın da bulunduğu bazı Avrupa ülkelerinde mevcut Galaxy Z Flip3 ve Z Fold3 modellerinden Z harfini kaldırdı. Bu bağlamda; Türkiye'de Galaxy Z Fold3 ismiyle satılan telefon Galaxy Fold3, Galaxy Z Flip3 ismiyle satılan telefon ise Galaxy Flip3 olarak anılmaya başladı. Ancak bu durum, dünya geneline yayılmadı. İşte 10 Ağustos'ta gerçekleştirilecek Galaxy Unpacked etkinliği, Z takısını kaldırma kararını dünya geneline yayacak gibi görünüyor. Neler yaşanacağını günler sonra hep birlikte göreceğiz.

Samsung telefonlarla ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayın.

15
4
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
15
4
1
0
0