Samsung Türkiye’den Resmi Galaxy Note 7 Açıklaması

0
0
0
0
0
Galaxy Note 7'lerde yaşanan problemin ardından Samsung, Türkiye için de cihazın satışını durdurma kararı aldı.

Son birkaç gün içerisinde Samsung'un yeni amiral gemisi cihazı Galaxy Note 7'nin batarya patlaması problemi gündemi meşgul etmişti. Bu durumda yaşanan artışın ardından Samsung Electronics, resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile ile Galaxy Note 7 satışlarının durdurulduğunu ve hatalı modellerde değişim yapılacağını açıklamıştı.

Aradan geçen kısa sürenin ardından ise benzer açıklama bu kez Samsung Türkiye cephesinden geldi; Galaxy Note 7 satışları, beklenildiği gibi Türkiye'de de durduruldu.

Konuyla ilgili Samsung Türkiye'nin acıklaması şu şekilde:

''Samsung her zaman en yüksek kalitede ürünler tasarlamayı ve kullanıcılarımıza sunmayı hedeflemektedir. Bu yüksek kalitedeki hizmetlerimizi sürdürebilmek için, değerli kullanıcılarımızdan gelen her türlü arıza bildirimini çok ciddiye alıyoruz. Galaxy Note7’ye ilişkin bildirilen vakaları takiben, kapsamlı bir inceleme yürüttük ve bu sınırlı sayıdaki vakaların pilden kaynaklanan bir sorun nedeniyle oluştuğunu tespit ettik. 

1 Eylül 2016 itibariyle dünya çapında milyonlarca adet satılmış olan Galaxy Note7’ler içerisinde sadece 35 adet vaka bildirilmiştir. Piyasada bu durumdan etkilenmiş olabilecek bataryaları tespit etmek adına tedarikçilerimizle beraber titiz bir inceleme gerçekleştiriyoruz. Belirtmek isteriz ki, ürünlerimiz yürürlükteki tüm mevzuata uygun olarak ithal edilerek satışa sunulmuştur ve BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) ile yapılan ortak çalışma sonucuna göre ülkemizde şu ana kadar bilgimiz dahilinde hiçbir vaka olmamıştır. 

Samsung için mutlak öncelik kullanıcılarımızın güvenliğidir. Bu nedenle Samsung Electronics Türkiye olarak ülkemizde Galaxy Note7 satışlarını geçici olarak durdurma kararı aldık. Halihazırdaki Galaxy Note7 kullanıcılarımız mevcut cihazlarını en kısa zamanda yenileriyle değiştirebilecekler veya satın almış oldukları noktaya ürünü iade ederek ödemiş oldukları ücretin tamamını geri alabilecekler. 

Kullanıcılarımız için bu durumu en hızlı şekilde çözmek ve en yüksek kalitede ürünleri sunmaya devam etmek amacıyla çalışıyoruz.''

Bu arada Galaxy Note 7'nin ne derece dayanıklı olduğunu merak edenler videomuza göz atabilirler.

Kaynak : http://www.samsung.com/tr/note7duyuru/
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0