Snapchat'in Dünya Günü İçin Son Derece Anlamlı Yeni Filtresi

21
5
1
1
1
Snapchat, elindeki artırılmış gerçeklik efektlerini bu kez iklim değişikliğinin korkunç sonuçlarını göstermek için kullandı.

24 saat içinde kaybolan gönderi konseptini başlatan uygulama olan Snapchat, 22 Nisan Dünya Günü’nü oldukça anlamlı ve hoş bir artırılmış gerçeklik filtresi yayınlayarak kutladı. Snapchat’in yalnızca bir günlüğüne yayınlamış olduğu filtre, 2100 yılına kadar dünyanın ne duruma geleceğini kullanıcılara gösteriyor.

 

Bildiğiniz gibi küresel iklim değişikliği buzulların erimesine, buzulların erimesi ise deniz seviyelerinin tüm dünyada yükselmesine neden oluyor. Snapchat, Birleşmiş Milletler ile ortaklaşa geliştirdiği Dünya Günü Lensi filtresi ile kullanıcıların bulundukları konumda hangi yılda deniz seviyesi ne kadar olacak görmesine izin veriyor.

Oldukça büyük bir Dünya’nın üzerinde yaşadığımızdan deniz seviyelerindeki yıllık birkaç santimetrelik artışı fark etmeyebiliriz. Peki bir anda 40 yıl sonrasını görebilme imkanınız olsaydı farkı anlayabilir miydiniz? Snapchat, Dünya Günü Filtresi ile onlarca yıl sonra deniz seviyelerinin hangi yükseklikte olacağını görebilmenizi sağlıyor.

Kaynak : https://9to5mac.com/2019/04/22/snapchat-earth-day-lens/
21
5
1
1
1
Emoji İle Tepki Ver
21
5
1
1
1