Dünyanın En Büyük Espor Kulübü Çöküşe Geçti: Snoop Dogg, Takımın Yönetiminden Ayrıldı!

9
2
0
0
0
1,9 milyon dolarlık hisse anlaşmasıyla FaZe Clan yönetimine katılan Snoop Dogg, henüz hisseleri eline geçmeden takımdan ayrıldı.

Dünyanın en başarılı espor takımlarından FaZe Clan, geçtiğimiz yıl New York Borsası’nda listelenmeye başlayarak halka açılmıştı. Fakat şirketin hisse değeri pek de istendiği gibi hareket etmedi. Öyle ki 2 Eylül’de 17 doların üzerine çıkan hisse değeri, bugün sadece 0,50 dolardan işlem görüyor.

FaZe Clan’ın ününü tüm dünyaya duyulmasını sağlayan elementlerden biri ise ünlü rap sanatçısı Snoop Dogg idi. Espor takımı, 1,9 milyon dolar değerinde hisse ve oğluna 248 bin dolarlık hisse sunarak Snoop Dogg’u yönetim ekibine dahil etmişti. Bu hisselerin bugün çok az değere sahip olması nedeniyle Snoop Dogg’dan ekibe acı veren bir karar geldi.

Snoop Dogg, FaZe Clan’dan ayrıldı!

snoop dogg

Espor takımı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunduğu açıklamasında Snoop Dogg’un 29 Mart’ta takımın yönetim kurulundan ayrıldığını açıkladı. Ayrılışın, şirketle bir anlaşmamazlık sonucunda olmadığı vurgulandı.

Snoop Dogg’a verilen hisselerin hak edişinin ise önümüzdeki yıla kadar vaktinin olduğu belirtildi. Yani Snoop, bu hisselere ancak önümüzdeki yıl sahip olacaktı. Fakat eğer şirkette kalmaya devam etseydi, 1,9 milyon dolarlık hissenin değeri bugünün fiyatıyla kat kat daha düşük olacaktı.

Snoop Dogg, dünyanın en çok izlenen etkinliği Super Bowl’da FaZe Clan kolyesi giymişti:

snoop dogg

Kaynak : https://www.forbes.com/sites/mattcraig/2022/12/15/faze-clan-faces-substantial-doubt-it-can-survive---five-months-after-going-public/
9
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
9
2
0
0
0