Tek WhatsApp Hesabının Birden Fazla Cihazda Kullanılmasını Sağlayacak Özellik Onaylandı

16
1
1
0
0
WhatsApp'a gelen yeni özellikleri deneyen ve kullanıcılarla paylaşan WABetaInfo, uzun zamandır konuşulan bir özelliğin yalnızca bir söylentiden ibaret olmadığını belirtti. WABetaInfo, WhatsApp'ta aynı hesabın birden fazla cihazda kullanılmasını sağlayacak olan çoklu platform sisteminin gelişini onayladı.

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp'a çoklu platform sisteminin geleceğine, kullanıcıların bir hesabı birden çok cihazda kullanabileceğine dair bir söylenti ortaya çıkmıştı. WhatsApp'ın yeni özelliklerini test eden WABetaInfo, bu özelliğin geleceğini doğrulayarak artık bunun bir söylenti olmadığını belirtti. İddialarını herhangi bir çıkış tarihi ya da ekran görüntüsüyle doğrulamayan WABetaInfo Twitter hesabı, özelliğin üzerine çalışmalar gerçekleştirdiğinden emin olduğunu belirtti. WABetaInfo, bu özellikle birlikte Windows için bir WhatsApp sürümünün de yolda olduğunu belirtti.

whatsapp çoklu platform

Beta kullanıcısı, çoklu platform sistemi geldiği zaman sistemin iPhone, Android, iPad ve Windows'ta çalışacağını belirtti. Mac kullanıcıları kim ki zaten(!). Bu da kullanıcıların, aynı WhatsApp'ı farklı cihazlarda (diğer cihazdan atılmadan) kullanabileceği anlamına geliyor. Başka bir deyişle kullanıcılar, sistem geldiği zaman iPad'lerinde WhatsApp kullanırken iPhone'larından çıkış yapmak zorunda kalmayacak. Tabii ki herhangi bir ekosistem sınırı olmadığı için kişiler hem Android hem de iOS bir cihazla sisteme giriş yapabilecek.

whatsapp android ios windows

WhatsApp için çoklu platform sistemi, ilk kez iOS beta 2.19.80.16 sırasında ortaya çıkmıştı. Bu süre içerisinde herhangi bir ekran görüntüsü olmadığı için bilginin yalnızca söylentiden ibaret olduğunu söyleyen WABetaInfo, şimdi herhangi bir ekran görüntüsü olmadan özelliği doğruladığı için yakın zamanda sisteme dair ekran görüntülerini alabiliriz. WABetaInfo, aynı mesajın birden fazla cihaza gönderilmesi gerektiği için uçtan uca şifreleme yöntemlerinde de değişikliğe gidileceğini söyledi.

Bu özellik başlangıçta çok da kullanışlı değilmiş gibi görünse de hem bilgisayarınızdan hem de mobil cihazlarınızdan WhatsApp'a bağlanmak fazlasıyla avantajlı olabilir. Mevcut sistemde telefonunuz açık olduğu sürece internet üzerinden WhatsApp'a bağlanabilseniz bile telefonunuz kapandığı andan itibaren bağlantınızın kesildiği bir gerçek. Bu sistemin hayata geçmesiyle birlikte insanlar telefonları kapansa dahi WhatsApp'ı kullanmaya devam edebilecek.

Kaynak : https://gadgets.ndtv.com/apps/news/whatsapp-multi-platform-system-confirmed-wabetainfo-says-enable-one-account-on-many-devices-2077366
16
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
16
1
1
0
0