• Anasayfa
  • Sektörel
  • THY’nin ‘Rüya Uçağı’ Boeing 787-9 Dreamliner’ın Görüntüleri

THY’nin ‘Rüya Uçağı’ Boeing 787-9 Dreamliner’ın Kabin İçinden İlk Görüntüler Paylaşıldı

105
9
6
6
5
Türk Hava Yollarının Boeing'den 25'i kesin 5 tanesi ise opsiyonlu olarak satın aldığı 30 adet Boeing 787-9 uçağının ilki, önümüzdeki günlerde İstanbul'a gelecek. Uçak ilk tarifeli seferini 8 Temmuz'da Antalya'ya yapacak.

Türk Hava Yolları'nın Boeing'den satın aldığı ve 'Rüya Uçak' olarak nitelendirilen Boeing 787-9 uçaklarının genel görünümü ve iç tasarımı, THY CEO'su Bilal Ekşi tarafından paylaşıldı. Yaptığı paylaşımda uçaklarla ilgili açıklamalarda bulunan Ekşi, Boeing 787-9 ile ilgili olarak "Bu uçak farklı!" ifadesine yer verdi. İşte o uçak;

Bu uçağın teknik özelliklerine bakacak olursak; uçak, 63 metre uzunluğa ve 60 metre kanat açıklığına sahip. Yerden yüksekliği 17 metre olan uçağın menzili ise 14 bin 140 kilometre. Bu uçak benzerlerine oranla yüzde 20 ile yüzde 45 oranlarında daha fazla kargo malzemesi taşıyabiliyor ve yakıtsal anlamda benzerlerine göre yüzde 20 daha az tüketim yapıyor.

Uçağın iç tasarımı hakkında da açıklamalarda bulunan Bilal Ekşi, uzun yolculuklar için daha konforlu olmasını sağlayan özel bir basınç sistemine sahip olan kabinin daha sessiz olduğunu, karartma özelliğine sahip olan elektronik pencerelere sahip olduğunu ve 1-2-1 şeklinde tasarlanmış olan business koltuklarla yolcularını bekleyeceğini söyledi. İşte rüya uçağın iç tasarımından kareler;

TC-LLA kuyruk tesciline sahip olan bu rüya uçak, 25 Haziran'da Türkiye'ye gelecek. 8 Temmuz'da ilk seferini İstanbul'dan Antalya'ya gerçekleştirecek olan uçak daha sonra yurtdışı seferlerinde görev yapmaya başlayacak. Daha sonra Washington, Atlanta, Bali gibi uzak yolculuklarda kullanılacak. Siparişlerin devamı ise temmuz ve ağustos aylarında teslim edilecek.

  • Not: Eğer bu uçakta yer almak isterseniz, Türk Hava Yollarının internet sitesi üzerinden 8 Temmuz sabahı saat 08:35'te İstanbul'dan kalkacak olan TK2410 sefer sayılı uçuşu bulmanız gerekiyor. 363 TL'den başlayan fiyatlarla bu uçağın içerisinde olabilir, rüya uçak ile yolculuk yapabilirsiniz.
Kaynak : https://www.haberturk.com/ve-ilk-goruntuleri-geldi-iste-ilk-ucus-rotasi-2495275-ekonomi
105
9
6
6
5
Emoji İle Tepki Ver
105
9
6
6
5