Boeing, 737 MAX’i Kurtarabilmek İçin İsmini Değiştirmeye Hazırlanıyor

42
2
2
1
0
Söylentilere bakılırsa Boeing, iki ölümcül kazadan sonra hangara kapatılan 737 Max modelinin itibarını düzeltebilmek için tüm seçenekleri gözden geçirecek.

Boeing'in finans müdürü Greg Smith, Paris Air Show’da Bloomberg ile yaptığı röportajda, “737 MAX'in itibarını düzeltebilmek için elimizden geleni yapacağız. Eğer ismini değiştirmemiz gerekiyorsa bile, bununla ilgileneceğiz” dedi. Smith, sözlerine “Eğer bu da işe yaramazsa, daha öncelikli olan şey her ne ise onunla ilgileneceğiz” diyerek devam etti. 

Boeing, kazalarda hayatını kaybeden insanların ailelerine özür mesajı yayınlamaktan başka kamuya hiçbir şey açık etmediği gibi, uçağın gelecek planları hakkında hiçbir bilgi vermedi. 

İsim değişikliği önerisi, Donald Trump’tan gelmişti. Trump, Nisan ayında eğer Boeing’in sahibi olsaydı 737 MAX’ı tamir edeceğini, yeni güzel özellikler ekleyeceğini ve modeli yeni bir isimle piyasaya süreceğini belirtmişti. 

Kaynak : https://www.businessinsider.com/boeing-737-max-plane-possible-name-change-bloomberg-2019-6?utm_source=feedly&utm_medium=referral
42
2
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
42
2
2
1
0