TikTok, Yeni Bir Özelliği Test Etmeye Başladı: Uygulama İçinde Oyun Oynanabiliyor!

9
1
1
1
0
TikTok, ABD ve İngiltere'deki kullanıcılar için yeni bir özellik sundu. Test aşamasındaki bu özellik, TikTok kullanıcılarının uygulama içinden oyun oynamasını sağlıyor.

Son yılların en popüler sosyal medya platformlarından TikTok, İngiltere ve ABD'deki kullanıcılarla yeni bir özelliği test etmeye başladı. Kullanıcılar, bu test programı kapsamında TikTok üzerinden oyun oynayabiliyorlar. Evet yanlış duymadınız, TikTok, uygulama içinde oyun oynama özelliğini test ediyor.

An itibarıyla TikTok'a 10 civarı oyun eklenmiş durumda. Kullanıcılar, uygulamaya girdiklerinde bu oyunu oynayabiliyor, ilerlemelerini kaydedebiliyor ve hatta oyunlardaki başarılarını TikTok profillerinde paylaşabiliyorlar. Ancak bu oyunların gelişmiş yapıda olmadıklarını belirtelim. TikTok, oyunlarım HTML5 uyumlu olduklarını ve geliştiricilerle yaptıkları entegrasyon çalışmaları sayesinde oynanabilir hale getirildiklerini açıkladı.

TikTok'un oyun bölümü işte böyle görünüyor

TikTok

ABD ve İngiltere'deki TikTok kullanıcıları, "Add link" butonuna tıkladıktan sonra, uygulamaya eklenen oyunlara bakabiliyorlar. Uygulamadaki oyunlara baktığımızda ise bunların küçük oyun türünde olduğunu görüyoruz. Bununla birlikte; oyun sayısı ve kalitesinin artacağını şimdiden söyleyebiliriz. Aslında TikTok'un çatı şirketi ByteDance'ın Mobile Legends'ın geliştiricisini satın aldığını hatırlayacak olursak, bu gelişmelerin şaşırtıcı olmadığını da söyleyebiliriz.

TechCrunch'a konuşan bir TikTok sözcüsü, "Platformumuzu zenginleştirmenin ve topluluğumuza değer katan yeni özellikleri ve entegrasyonları tespit etmenin yollarını arıyoruz." demekle yetindi. Söz konusu entegrasyon için ne kadar ödeme yapıldığı, test aşamasının genişletilip genişletilmeyeceği gibi detaylar bilinmiyor

Kaynak : https://www.theverge.com/2022/7/29/23283527/tiktok-gaming-minigames-test-pilot
9
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
9
1
1
1
0