Türk Telekom, Sosyal Medyada Gündem Olan İddialar Hakkında Açıklama Yaptı

128
75
11
6
4
Türk Telekom, gün içerisinde sosyal medyanın gündemine oturan ve #TurkTelekomBoykot etiketiyle büyüyen iddialar hakkında açıklama yaptı. Şirket, yapılan açıklamada sosyal medyada yer alan açıklamaların gerçek dışı olduğunu belirtti.

Sosyal medya platformu Twitter'da #TurkTelekomBoykot etiketi, gündem listesinde ilk sıralara kadar yükseldi. İnternet ortamında yer alan iddialara göre, Türk Telekom çalışanlarının Türkçe bilmeyen yaşlı bir kadına "Türkçe bilmiyorsanız işlem yapamayız" şeklinde yanıt vermesi, tepkilerin başlamasına neden oldu.

Son birkaç saatte Twitter üzerinden binlerce tweet atılmasının üzerine Türk Telekom tarafından konuya dair resmi bir açıklama yapıldı. Gündeme taşınan iddiaların gerçek dışı olduğunu belirten şirket, hiçbir vatandaşı rencide edecek herhangi bir yaklaşımın yaşanmadığının tespit edildiğini söyledi.

Türk Telekom tarafından yapılan açıklama:

Türk Telekom

Söz konusu olay hakkında firmanın web sitesi üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Halkımızı ve paydaşlarımızı bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde, 22 Ağustos 2020 Cumartesi gecesi sosyal medya platformunda bir kullanıcının şikâyeti üzerine gündeme getirilen iddialara dair açıklama yapma gereği doğmuştur.

Söz konusu iddialar bizi derinden üzmüştür. 180 yıldır Türkiye’nin 81 ilinde din, dil, ırk ayrımcılığı yapmadan hizmet veren Türk Telekom, çalışmalarını büyük bir hassasiyetle, herhangi bir ayrımcılığa yer vermeden sektörel yasal düzenlemeler doğrultusunda sürdürmekte kararlıdır.

Yaşanan hadisede kullanıcımızın saat 22:11’de sosyal medyada paylaştığı şikâyetine sosyal medya müşteri destek ekiplerimiz 22:52’de yanıt vermiş, kendisinden iletişim bilgilerini istemiş, bilgilerin gece saatlerinde ulaşması nedeniyle, 23 Ağustos Pazar sabahında kendisiyle irtibat kurulmuştur.

Bahse konu şikâyetle ilgili ivedilikle yapılan araştırmalarla, gündeme taşınan iddiaların gerçek dışı olduğu ve hiçbir vatandaşımızı rencide edecek bir yaklaşımın yaşanmadığı tespit edilmiştir.

Yapılan incelemede, annesi adına işlem yapmak isteyen müşterimize, yasal düzenlemeler nedeniyle hat açma ve kapama işlemlerinin, diğer telekomünikasyon operatörlerinde olduğu gibi, ıslak imza ile bayiden ve hat sahibi tarafından yapılması zorunluluğunun ifade edildiği görülmüştür. Bu yönlendirmenin yapılmasına rağmen müşterimiz sürecin telefonda çözümlenmesini talep etmiştir. Kişisel verilerin güvenliği gereğince, müşterimize, annesine ait hatla ilgili talepte bulunmasının da yine yasal prosedürün dışında olduğu aktarılmış, müşterimizin annesi ile birlikte en yakın bayiye gitmesi konusunda da yardımcı yönlendirme yapılmıştır.

Ayrıca ekiplerimiz, esas müşterimiz olan şikâyet sahibinin annesi ile hat kapatma işlemlerini başlatmak üzere temasa geçmişlerdir.

34 bin kişilik personeli olan Türk Telekom, müşteri şikâyeti operasyonlarını 10 bine yakın çalışanı ile sürdürmekte, Türkiye’nin 26 ilinde 38 lokasyonda çağrı merkezlerinde her dil, din ve ırktan çok dilli çalışanı ile bu süreçleri hiçbir ayrımcılığa yer vermeden, kanun yapıcıların belirlediği düzenlemeler çerçevesinde yürütmektedir.

Türk Telekom ekiplerinin ve halkımızın bu konuda tahrike kapılmamaları ve itidal içinde hareket etmeleri önemle rica olunur.

Kamuoyunun bilgisine sunarız."

Türk Telekom iddiaların gerçeği yansıtmadığını söylese de sosyal medyada #TurkTelekomBoykot etiketi altında tepkiler gelmeye devam ediyor. Peki, siz yaşanan bu olay hakkından neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.haberturk.com/turk-telekom-dan-sosyal-medya-da-gundeme-gelen-iddialara-dair-aciklama-2781263-teknoloji
128
75
11
6
4
Emoji İle Tepki Ver
128
75
11
6
4