Watchmen Dizisine Ait Yeni Bir Video Yayınlandı

11
2
0
0
0
HBO, büyük umutlar beslediği Watchmen dizisinden yeni bir video yayınladı. Videoda serinin yıldızlarından Regina King yorumcu olarak karşımıza çıkıyor.

Alan Moore’un büyük sansasyon yaratan çizgi roman serisi The Watchmen, sinemada büyük yankı uyandırmıştı. Herkesin maske taktığı bir ortamda kahramanlar ile kötü karakterler arasındaki farkın nasıl kaybolduğuna odaklanan seri, ortaya çıkan gri bölgede oldukça etkileyici bir hikaye anlatmıştı.

Şimdi Watchmen, bir HBO dizisi olarak ekranlara dönüş yapmaya hazırlanıyor. Yayınlanan yeni videoda, serinin yaratıcısı Damon Lindelöf’ün imzası var. Dizide, tanıtımda yorumları yapan Regina Ling’in yanı sıra Don johnson, Jean Smart ve Jeremy Irons da rol alacak. Dizinin vizyon tarihi ise 20 Ekim. Dizinin yönetmeni ise Nicole Kassell.

Videoda dizi hakkında bazı detaylar da göze çarpıyor. Öncelikle Rorschach maskesini andıran maskeler takmış olan bir terörist organizasyon olan the Seventh Cavalry’yi görüyoruz. Amerikan tarihinde 7. Süvari Alayı adlı birlik, 25 yıl boyunca Kızılderililerle (ve güneylilerle) ölümüne mücadele etmiştir. Daha sonra da bu ismi taşıyan her birlik savaşlarda cepheye ilk sürülen ekiplerden olmuştur.

watchmen

Dizide gördüğümüz kadarıyla meşhur karakterler olan Hooded Justice (Kukuletalı Adalet), Nite Owl gibi karakterler karşımıza çıkabilecek. Hatta bir sahnede Ozzymandias’ın sesini de duyuyoruz. 

Seride artık maskeli kahramanların kanun dışı olarak görüldüğü zamanlarda geçen bir hikaye anlatılacak. Aslında çizgi romanda maske takma olayı bir takım çakma Batman’ler ile başlamamıştı. İlk olarak, tanınmamak için maske takan ve bu sayede cezadan kurtulan suçlulara karşı maske takan polisler bu kanunsuz grubunu ortaya çıkarmıştı. Daha sonra organizasyon garip bir hal almaya başlamıştı. 

HBO’nun serisinde Regina King, Jeremy Irons, Don Johnson, Jean Smart, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Yahya Abdul-Mateen II, Hong Chau, Andrew Howard, Tom Mison, Frances Fisher, Jacob Ming-Trent, Sara Vickers, Dylan Schombing ve James Wolk yer alacak. 

Kaynak : http://collider.com/watchmen-hbo-series-featurette/#watchmen-series-release-date
11
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
11
2
0
0
0