Xiaomi 13 Tasarımı Ortaya Çıktı (iPhone 14'e Hem Benziyor Hem Benzemiyor)

23
7
2
2
0
Xiaomi'nin önümüzdeki haftalarda tanıtılması beklenen yeni telefonu 13'ün tasarımı ortaya çıktı. Paylaşılan görsellere göre Xiaomi 13, yılın en çok konuşulan telefonu iPhone 14'e hem benzeyecek hem de benzemeyecek.

Xiaomi’nin bu ay içinde tanıtması beklenen yeni amiral gemisi Xiaomi 13 ailesinin üst düzey modeli 13 Pro, geçtiğimiz günlerde sızıntı fotoğraflarla karşımıza gelmişti. Xiaomi 13 Pro, 12 serisinden farklı bir kamera kurulumuyla ön plana çıkıyordu.

Seri merakla beklenmeye devam ederken bugün de giriş modeli Xiaomi 13’ün render görselleri ortaya çıktı. OnLeaks tarafından paylaşılan render görselleri, Xiaomi’nin tasarımda bir nebze değişikliğe imza atacağını gösterdi.

Xiaomi, Apple gibi düz kenar ve ekran tasarımına geçiyor:

xiaomi 13

Xiaomi 13, render görsellerinde görüldüğü üzere Apple’ın yıllar sonra iPhone 12 ile dönüş yaptığı düz çerçeve tasarımını benimseyecek. Cihazın üç kameradan oluşan arka kamera kurulumu da yuvarlak köşeli kare şeklinde olacak. Cihazın ekranıysa delikli ekran tasarımı sürdürecek ancka kavisli ekran tamamen ortadan kalkacak.

xiaomi 13

Xiaomi 13 hakkında bugüne kadar elde edilen bilgilere göre cihazın ekranı 6,2 inç büyüklüğünde olacak. 120 Hz tazeleme hızı sunacak olan bu ekran, OLED panele yer verecek. Cihazın işlemci kısmındaysa Qualcomm’un önümüzdeki hafta tanıtacağı Snapdragon 8 Gen2 yonga seti bulunacak. 

Xiaomi'nin günümüzdeki en iyi telefonu 12T Pro'yu inceledik!

23
7
2
2
0
Emoji İle Tepki Ver
23
7
2
2
0