Yemeksepeti'ne ChatGPT Geldi: Yemek Açıklamalarını Artık Yapay Zeka Yazıyor

15
4
3
0
0
Yemeksepeti, yemek sipariş ve Mahalle platformlarındaki ürün açıklamalarını artık ChatGPT desteğiyle yazmaya başladı.

OpenAI’ın dünyayı alt üst eden sohbet botu ChatGPT, kullanıcıların bot üzerinden yemek siparişi vermesini dahi mümkün kılmıştı. Türkiye’nin en büyük yemek sipariş platformlarından Yemeksepeti de henüz sipariş verme imkânı olmasa da farklı bir şekilde ChatGPT akımına katıldı.

Yemeksepeti, ChatGPT destekli menü ve ürün bilgilerini kullanıcılarına sunmaya başladı. Ayrıca sadece yemekler değil, Yemeksepeti Mahalle ile iş ortağı olan esnafların ürünleri hakkında da açıklamalar artık ChatGPT desteğiyle sunuluyor.

Yemeksepeti’nin yeni hizmeti: “ChatGPT Destekli Menü”

yemeksepeti

Yemeksepeti tarafından paylaşılan bilgilere göre ChatGPT destekli ürün açıklamaları sayesinde özellikle Mahalle hizmetindeki esnafların menülerindeki detaylı açıklamaların oranı %12 oranında arttı.

Şirket, açıklaması olan ürün oranını yıl sonuna kadar yemek platformunda %88’den %91’in üzerine, Mahalle tarafı içinse %40’a çıkarmayı hedefliyor. Açıklamalar, ürün içeriklerine uygun, yönlendirici bilgiler sunuyor. Böylece kullanıcılar, daha kolay ve anlaşılır sipariş deneyimi yaşayabiliyor.

15
4
3
0
0
Emoji İle Tepki Ver
15
4
3
0
0