• Yeni iPhone’un, En İyi iPhone Modeli Olacağının 10 İşareti
0
0
0
0
0
Apple’ın gelecek sene tanıtacak olduğu iPhone modeli, birçok kişiye göre bugüne kadar gördüğümüz en iyi iPhone olacak. Neden mi? Devamı yazımızda.

Şu an piyasadaki en yeni iPhone modeli olan iPhone 7, birçok Apple kullanıcısından kötü not aldı ve Apple’ın akıllı telefon sektöründe istediğini elde edememesine neden oldu. Bu durumdan memnun olmayan Apple, söylentilere göre gelecek sene tanıtacağı iPhone’da bazı köklü değişimler yapacak. İşte, bu değişimlerle yeni iPhone'da göreceğimiz mükemmel özelliklerden bazıları:

“iPhone 10”

MacRumors, Apple’ın yeni akıllı telefonunun adının iPhone 8 ve hatta iPhone 10 olabileceğini düşünüyor. Haber sitesinin iPhone 10 ile karşılaşabileceğimizi iddia etmesinin nedeni ise, Apple’ın ilk iPhone’u bundan 9 sene önce, yani 2007’de tanıtmış olması. iPhone’un 10. senesine özel olarak böyle bir yenilik bekleyebiliriz. Tabii ki bu yenilikle sadece iPhone’un ismiyle sınırlı da kalmaz.

Çerçevesiz Ekran

Bazı söylentiler, Apple’ın yeni akıllı telefonunun çerçevesiz ekrana sahip olacağı yönünde. Böyle bir iPhone’un son derece şık olacağına şüphe yok fakat çerçevesiz ekran, akıllı telefonun dayanıklılığını da kötü yönde etkileyebilir.

Cam ve Alüminyum

Ünlü Apple analisti Ming Chi Kuo, yeni iPhone’un gövdesinin alüminyum ve camdan oluşacağını söylemişti. Bu tahmine bakarak “iPhone 10”un iPhone 4 ve iPhone 4S’e benzer bir görüntüsü olacağını söyleyebiliriz.

Üçüncü Model

Yeni iPhone, görmeye alıştığımız iki farklı modele ek olarak bir başka modele daha sahip olacak. Bu yeni modelin çok daha pahalı olacağını ve özellikleriyle ağzımızı açık bırakacağını tahmin ediyoruz. Bazı kaynaklara göre yeni modelin 5 inch’lik ekran boyutu olacak, ancak bu konuda net bir şey söylemek için henüz çok erken.

Görünmez Home Tuşu

iPhone’un Home tuşunun değiştirileceğine dair söylemler, yeni iPhone ile de devam ediyor. Yeni iPhone’un Home tuşunun tamamen görünmez olması bekleniyor.

Tüm Ön Paneli Kaplayan Ekran

Yeni iPhone’un ön paneli, baştan sona telefonun ekranından oluşabilir. Bu konsepte sahip olan birkaç telefon var ve bu akıllı telefonlarda, ekrandan ötürü ön kamera mevcut değil. Apple’ın ön kamerayı feda ederek iPhone tasarımını değiştireceğini sanmıyorum ancak böyle bir karar alması son derece ilgi çekici olurdu.

Kablosuz Şarj

iPhone’un yeni ve gelişmiş bir kablosuz şarj teknolojisine sahip olması bekleniyor. Kablosuz şarj, Samsung’un şu an kullandığı sisteme benzer şekilde çalışacak.

AMOLED Ekran

Korea Herald’ın ortaya attığı iddialara göre yeni iPhone AMOLED ekranla gelecek. AMOLED ekran, şu an piyasada bulunan iPhone’ların LCD ekranından çok daha kaliteli.

Çift Kamera

Yeni iPhone’un tüm modellerinde çift kameranın yer alacağı düşünülüyor. Eğer bu tahminler doğruysa, iPhone fiyatlarının iyice yükseldiğini görmemiz yakındır.

Kulaklık Girişi

iPhone 7’nin kulaklık girişinin olmaması oldukça tartışılan bir durum ancak Apple’ın bu değişimden geri adım atacağını düşünmüyoruz. Apple, yeni iPhone’da da kulaklık girişine yer vermeyecek.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0