Youtube, Platforma Gelecek Yeni Özellikleri Kullanıcılara Soracak: Platformun Geleceğini Siz Belirleyeceksiniz!

23
17
3
2
0
ABD'li video paylaşım platformu YouTube, platforma hangi özelliklerin ekleneceğini kullanıcıların belirleyeceği yeni sistemini tanıttı.

Kurulduğu ilk günden beri sürekli olarak yeni özellikler sunan YouTube, geçtiğimiz günlerde hem masaüstü sürümü hem de mobil sürümü için yeni tasarımını kullanıcılara sunmuştu. Bu yeni tasarım ile mobil cihazlara 8x yakınlaştırma ve daha pek çok özellik gelmişti.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde ülkemizde YouTube Premium ücretlerine %130 zam gelmiş ve bu zam kullanıcılar tarafından çokça eleştirilmişti. Bugün ise YouTube yetkilileri, yeni gelecek özellikler için kullanıcıların fikirlerini alacaklarını açıkladı.

Hangi özelliğin geliştirileceği size sorulacak

Geçtiğimiz günlerde YouTube yetkilileri, paylaştıkları bir blog yazısında yakında Youtube masaüstü, YouTube mobil, YouTube Music, YouTube TV ve konsollarda kullanılan YouTube uygulamasına hangi özelliklerin geleceğini kullanıcıların seçeceğini duyurdu. Her 3 ayda bir düzenlenecek anket sistemi sayesinde kullanıcılar, YouTube tarafından hazırlanan anketlere katılarak birkaç seçenek içinden hangi özelliğe öncelik verileceğini belirleyecek.

Eğer istediğiniz özellik listede yoksa, tek yapmanız gereken anketin yorumlar kısmına istediğiniz özelliği yazmanız. Eğer aynı özelliği çok fazla kullanıcı yorum olarak yazarsa, YouTube yetkilileri bir sonraki ankete bu özelliği de ekleyeceklerini ve kullanıcıların “YouTube’un geleceğine yön vereceğini" belirttiler.

Bu yeni anket sisteminin ilk etapta YouTube TV ve konsol uygulamasına geleceğini belirten yetkililer, 2023 yılının ilk çeyreğinde bu özelliğin mobil ve masaüstü sürümlerine de geleceğini açıkladı. Peki siz YouTube’un hangi özelliklere sahip olmasını istiyorsunuz?

Kaynak : https://support.google.com/youtube/thread/183616227/%F0%9F%93%A2-youtube-on-tvs-gaming-consoles-vote-for-feature-requests-top-issues?hl=en
23
17
3
2
0
Emoji İle Tepki Ver
23
17
3
2
0