Zeka Oyunları Şampiyonası İçin Son Kayıt Tarihi 11 Ekim

7
2
1
1
0
Türkiye Zeka Vakfı tarafından düzenlenen Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası'na kayıt olmak için son gün 11 Ekim.

Türkiye Zeka Vakfı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK’ın destekleriyle öğrencilerin düşünme, karar verme ve problem çözme becerilerini geliştirmek, yardımlaşma ve takım çalışması alışkanlıklarını kazandırmak amacıyla düzenlenen “Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası”nın kayıtları 2 Eylül 2019’da açıldı. Son başvuru tarihi ise 11 Ekim 2019.

Türkiye genelinde faaliyet gösteren devlet okulları ve özel okulların takım olarak katılabilecekleri zekâ oyunlarından oluşan şampiyona “İlkokul (3-4. sınıflar)”, “Ortaokul (5-6-7-8.sınıflar) ve “Lise (9-10-11-12. sınıflar)”olmak üzere üç farklı kategoride yapılacak. Okullar tüm kategorilerde ya da uygun gördükleri kategorilerde (her kategoride en fazla 1 takımla) şampiyonaya katılabilecekler.

tzv

Şampiyona “Okul Seçmeleri”, “İl Finalleri”, “Bölge Finalleri” ve “Türkiye Finali” olmak üzere dört aşamada gerçekleştirilecek. İl Finalleri 19 Ekim 2019 Cumartesi günü internet üzerinden yapılacak. Bölge Finalleri ise 16 Kasım 2019 günü yedi coğrafi bölgemiz dikkate alınarak İstanbul, Ankara, İzmir, Trabzon, Adana, Erzurum ve Gaziantep illerinde yazılı olarak yapılacak. Şampiyona 21 Aralık 2019 Cumartesi günü Ankara’da yapılacak yazılı Final Sınavı ve ödül töreni ile sona erecek.

Yarışmada her kategoride ilk üç dereceye giren okullara kupa, öğrencilerine ve öğretmenlerine madalya verilecek. Türkiye Finalinde yarışan tüm okullara, öğrencilerine ve öğretmenlerine Başarı Belgesi verilecek. Organizasyon hakkında daha detaylı bilgi almak için sampiyona.tzv.org.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

7
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
7
2
1
1
0